Wiadomości z Świętochłowic

Recepta online - Jak działa recepta przez internet? Wystarczy internetowe konto pacjenta

  • Dodano: 2023-03-31 08:00, aktualizacja: 2023-03-31 08:04

Zdarzają się takie sytuacje, kiedy wyjście z domu i udanie się do lekarza może być problematyczne. Tak jest w przypadku choroby, kiedy nie czujemy się najlepiej lub jesteśmy osłabieni z powodu gorączki. Problemem są także kolejki, w których często spędza się dużo czasu, nawet pomimo wcześniej umówionej wizyty u lekarza.

Na szczęście wyjściem z tej sytuacji może być skorzystanie z konsultacji online. Odbywają się one bez wychodzenia z domu, a ich rezultatem, tak jak w przypadku odwiedzenia gabinetu lekarskiego, jest wypisanie recepty online.

  1. Recepty online bez wychodzenia z domu
  2. E-recepta logowanie do internetowego konta pacjenta
  3. E-recepta realizacja - Receptę online zrealizujesz w dowolnej aptece
  4. E-recepta lekarz - Konsultacje z lekarzem online

1. Recepty online bez wychodzenia z domu

Przez ostatnie lata rośnie zainteresowanie receptą online. Konsultacja lekarska odbywa się telefonicznie lub przez Internet przy użyciu komputera. W czasie trwania rozmowy lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem, który prowadzi do wystawienia recepty online.

E recepty wydawane są bez konieczności wychodzenia z domu. Dzięki temu podczas choroby pacjent nie naraża się na pogorszenie stanu zdrowia oraz niepotrzebne obciążenie fizyczne. Nie trzeba także tracić czasu, czekając w kolejce, ani wydawać pieniędzy na ewentualny transport do przychodni. Wszystko to sprawia, że e recepta to wygodne rozwiązanie dla każdego.

2. E-recepta logowanie do internetowego konta pacjenta

Recepta online to bardzo proste rozwiązanie, z którego może skorzystać każdy z dostępem do Internetu. Zamiast udawać się do przychodni i czekać w kolejce, wystarczy skorzystać z możliwości pozyskania recepty online.

W tym celu należy wybrać odpowiedniego lekarza, termin wizyty online oraz sposób kontaktu. Należy także utworzyć konto na stronie internetowej przychodni. Następnie w internetowym koncie pacjenta podać wszelkie niezbędne dane i opłacić planowaną wizytę.

3. E-recepta realizacja - Receptę online zrealizujesz w dowolnej aptece

W celu wystawienia e recepty, lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad. Po konsultacji przychodzi czas na to, by e-recepta została zrealizowana. Potrzebne są do tego dwie rzeczy, PESEL pacjenta oraz indywidualny kod recepty. Oba numery należy podać farmaceucie, ponieważ to one uprawniają do tego, aby wykupić przepisane leki.

Warto zaznaczyć, że elektroniczna recepta może być zrealizowana przez każdą osobę, która zna potrzebne dane. Dzięki temu można wykupić leki dla bliskich nam osób lub dla sąsiada, który w czasie choroby poprosi o sąsiedzką pomoc.

Recepta online, podobnie jak tradycyjna recepta wystawiona w gabinecie lekarza może być zrealizowana w każdej aptece na terenie całego kraju. Pozwala to na zakup potrzebnych leków w czasie podróży lub jadąc z wizytą do chorego.

4. E-recepta lekarz - Konsultacje z lekarzem online

Konsultacja online pozwala na rozmowę nie tylko z lekarzem rodzinnym. Do dyspozycji pacjenta są także lekarze specjaliści. Dzięki temu można skonsultować swój stan zdrowia bez wychodzenia z domu, nawet w przypadku poważniejszych schorzeń lub w przypadku kontuzji.

Zdarza się także, że nie tylko recepta elektroniczna jest powodem konsultacji z lekarzem. W przypadku nagłej choroby lub kontuzji, w czasie konsultacji internetowej lub telefonicznej, lekarz może wystawić także zwolnienie lekarskie online. Taki dokument jest automatycznie wysyłany do pracodawcy oraz do ZUS i jest on respektowany tak samo, jak tradycyjne zwolnienie.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.