Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Roleta mini: dla lubiących prostotę

  • Dodano: 2019-01-14 12:15

W dobie rozbudowanych rozwiązań, które oczywiście powinny być smart, miłośnicy prostoty i skuteczności mają bardzo trudne zadanie: nawet znalezienie najprostszych rolet okiennych staje się coraz trudniejsze. Promotorzy minimalizmu sugerują użycie bardzo drogich żaluzji drewnianych, ale co zrobić, kiedy urządzając wnętrze, nie chce się tracić na to fortuny?

Roleta mini - podstawowa, ale skuteczna
Roleta mini to podstawowy wariant rolet. Jedyne prostsze od nich to rolety wolnowiszące, które jednak bywają czasem odrobinę uciążliwe, na przykład, jeśli często otwiera się okna. Roleta mini montowana bezinwazyjnie do okna nie ma wad znanych posiadaczom rolet wolno wiszących, a bardzo skutecznie zaciemnia pokój.

Prosta konstrukcja, całkowicie bezinwazyjny montaż i bardzo dobre, mocne mechanizmy sprawiają, że rolety w wersji mini zdobywają sobie coraz większą popularność. Do niedawna problemem było znalezienie odpowiedniej wersji kolorystycznej, ale dziś w sklepach takich jak https://rolety.eu/pl/10-roleta-mini można wybierać spośród wielu typów tkanin i kolorów uchwytów, więc ten kłopot też już nie istnieje.

Szybki montaż, wygodne sprzątanie
Rolety mini zakłada się na okno w kilka do kilkunastu minut. Nie trzeba w tym celu dziurawić wkrętami ramy okiennej, a samą roletę będzie można później w dowolnym momencie zdjąć choćby po to, żeby dokładniej wymyć ramę albo wyczyścić mechanizm. Niektóre rolety mini mogą być przyklejane do okna – w tym przypadku nie da się ich wielokrotnie zdejmować i zakładać (trzeba byłoby wymienić też taśmę mocującą), ale to wystarczy, by zabrać je ze sobą na przykład przy przeprowadzce.

To wszystko ważne atuty również dla coraz większej grupy najemców różnych pomieszczeń. Zarówno w domach i mieszkaniach, jak i w lokalach biurowych i usługowych rolety mini mogą być doskonałym rozwiązaniem. Wielu wynajmujących nie pozwala bowiem na montaż inwazyjny, więc takie obejście problemu sprawia, że wilk jest syty i owca cała.

Po prostu tanio
To, jak skutecznie roleta zaciemnia pokój, zależy głównie od wybranej tkaniny, a w mniejszym stopniu od konstrukcji prowadnic. Faktycznie – rolety mini zaciemnią pomieszczenie trochę gorzej niż rolety z kasetą i pełnymi prowadnicami, ale różnica ta często nie będzie stanowiła uzasadnienia dla olbrzymiej przepaści cenowej między roletami w kasecie a roletami w wersji mini. Te drugie można kupić nawet trzykrotnie taniej, niż rolety z kasetą, a to oczywiście sprawia, że już więcej osób może zamienić zbierające kurz zasłony albo anachroniczne żaluzje na rozwiązanie wygodniejsze, czystsze i jeszcze skuteczniejsze.