Wiadomości z Świętochłowic

Rower miejski damski

  • Dodano: 2022-04-19 07:15, aktualizacja: 2022-04-19 07:24

Pogoda coraz bardziej zachęca, by odkurzyć rower i ruszyć przed siebie na miejskie alejki i szerokie bulwary. Wystarczy napompować koła, sprawdzić stan hamulców i ustawić siodełko. A potem możemy się już cieszyć jazdą i podziwianiem miejskich i podmiejskich krajobrazów.

Przyjemność z jazdy na dwóch kołach

Zdecydowanie, rower w mieście to nie tylko sposób transportu, ale także relaks i sposób dbania o naszą kondycję. Gdy ilość ścieżek rowerowych w miastach rośnie, zdecydowanie łatwiej poruszać się na rowerze niż stać w korkach albo tłoczyć w autobusach. Nawet gorsza pogoda nie powinna nas odstraszyć, bo wystarczy odrobinę przygotowania. A jeśli chodzi o komfort codziennej jazdy, zdecydowanie wygrywa tutaj rower miejski. Duże koła i komfortowo ustawiona kierownica pozwalają wygodnie pokonywać odległości. Dodatkowo profilowana rama, która nie nastręcza trudności przy wsiadaniu, wysoka pozycja, aby obserwować otoczenie w czasie jazdy, czy możliwość założenia dodatkowego kosza na zakupy. To tylko niektóre zalety rowerów miejskich.

Czym jest albo czym nie jest rower miejski?

Czym zatem jest rower miejski? Najogólniej jest to rower, który łączy funkcjonalność, wygodę i określony styl. Użyteczność, bo służy do przemieszczania się na krótkich odcinkach, z licznymi postojami i zmianą tempa jazdy. Powinien być wygodny, bo korzystamy z niego mając casualowy strój, a nie specjalną obcisłą odzież rowerową. A przynajmniej nie zawsze. Więc rower miejski musi zapewnić nam więcej komfortu i osłony. Stylistyka to rzecz osobna, ale trend ostatnich sezonów pokazuje wielki powrót do zaokrąglonych kształtów i detali, jakie pamiętamy z modeli lat 80. czy 90. Stylowe rowery miejskie często przypominają ulepszone modele, na których poruszali się nasi rodzice. W końcu nowoczesne wzornictwo zatacza koła i ma sentyment do klasyki.

Styl i nowoczesność rozwiązań

Rowery miejskie to już od dawna nie toporne jednoślady, ale ekskluzywnie wyposażone środki transportu, które garściami czerpią z nowoczesnych rozwiązań. Obowiązkowe są błotniki, które mocno osłaniają przed wilgocią. Podobnie jak osłona łańcucha, która ratuje nasze spodnie i kostki przed zabrudzeniem lepkim smarem. Jednym z podstawowych elementów jest zintegrowany system oświetlenia. A także system przerzutek, które w rowerze miejskim są ograniczone do tylnej piasty. Nowoczesne rozwiązania pozwoliły schować przerzutki w obrębie koła. Dzięki temu system jest mniej podatny na uszkodzenia, zabrudzenia, a przez to mniej awaryjny. Rower posiada również bagażnik, aby łatwiej umieścić na nim podręczny bagaż albo siedzisko rowerowe dla dziecka. Bagażnik pozwala założyć sakwy rowerowe, które znacząco zwiększają możliwość transportu zakupów albo sprzętu do pracy. Inne akcesoria to m.in. dzwonek, lusterko i podnóżka, aby bez obaw postawić nasz rower w odpowiednim miejscu.

Rower miejski dla kobiet

Rower miejski damski to osobny rozdział historii roweru w mieście. Geometria popularnej damki to przede wszystkim obniżony profil ramy, który ułatwia jazdę nawet w sukience. Kształt kierownicy jest lekko podniesiony, a często z regulacją wysokości, aby dodatkowo poprawić komfort jazdy i poszerzyć pole widzenia. Rowery miejskie dla Pań posiadają często dodatkowe wyposażenie, takie jak stylowy kosz na zakupy, dizajnerskie oświetlenie czy intuicyjny system przełożeń schowany w tylnym kole. Operowanie przerzutkami nie sprawia problemów i znacząco wpływa na szybkość i dynamikę jazdy. Wygodę zapewnia także damski profil siodełka, rzecz, która wydawałaby się bez znaczenia, ale może zdecydować o komforcie nawet na krótkiej trasie.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.