Wiadomości z Świętochłowic

Rozmowa z telemarketerem – jak jej uniknąć? Praktyczne porady

  • Dodano: 2023-07-13 12:45, aktualizacja: 2023-07-20 12:59

Chyba każdy człowiek choć raz w życiu spotkał się z uciążliwymi połączeniami przychodzącymi od telemarketerów. Oczywiście na każdą próbę sprzedaży usługi lub towaru przez telefon nie trzeba reagować agresją. Można spokojnie podziękować i zakończyć połączenie. Co jednak w sytuacji, kiedy to nie wystarcza?

Widząc, że dzwoni nieznajomy numer, można go szybko zweryfikować. Wystarczy wejść na stronę internetową z bazą danych gromadzoną przez użytkowników i sprawdzić co to za numer. Telemarketerzy najczęściej dzwonią z tych samych numerów, dlatego ich weryfikacja jest wyjątkowo prosta i zajmuje maksymalnie kilkanaście sekund.

Połączenie od telemarketera – odbierać czy nie?

Wiele osób w dzisiejszych czasach widząc połączenie przychodzące od telemarketera z automatu je odrzuca. To oczywiście skuteczny sposób, aby nie prowadzić często dość nachalnych rozmów. Można też zablokować dzwoniącego, choć tutaj istnieje duże prawdopodobieństwo, że telemarketer zadzwoni z innego numeru telefonu.

Jeśli chcesz skutecznie pozbyć się niechcianych połączeń sprzedażowych – odbierz i poinformuj nadawcę, że nie życzysz sobie takich telefonów. Wystarczy poprosić o wykreślenie swojego numeru z bazy danych, a w przyszłości kolejne połączenia przychodzące nie powinny już się przytrafiać.

Jak rozmawiać z telemarketerem?

Choć rozmowy z telemarketerami bywają męczące, to jednak zawsze warto zachować spokój i spróbować kulturalnie zakończyć rozmowę z prośbą zaniechanie wykonywania połączeń na Twój numer.

Agresywne podejście do dzwoniącego nie ma żadnego sensu. Telemarketer tylko wykonuje swoją pracę. Nie namawia do zakupu produktu lub usługi dla własnej korzyści. To zawód jak każdy inny, który niestety wiąże się z licznymi nieprzyjemnościami, które można usłyszeć w trakcie rozmowy.

Odbierając połączenie sprzedażowe, poczekaj na zgłoszenie się rozmówcy, a kiedy ten zacznie przedstawiać ofertę, spróbuj kulturalnie przerwać i podziękuj za telefon. W większości przypadków takie podejście skutkuje szybkim zakończeniem rozmowy i zaniechaniem dalszych połączeń.

Czy rozmów z telemarketerami można uniknąć?

Połączenia przychodzące związane ze sprzedażą usług i produktów są najczęściej powiązane z tym, że podczas podpisywania umowy, np. z operatorem sieci komórkowej, trzeba wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych. W wyniku Twój numer telefonu może wpaść do bazy telemarketingowej, a więc zostaniesz narażony na niechciane połączenia przychodzące. 

W celu uniknięcia takich sytuacji możesz odmawiać zgód na przetwarzanie swoich danych osobowych wraz z numerem telefonu. To jednak nie zawsze możliwe, szczególnie na etapie podpisywania umowy kredytowej lub abonamentu telefonicznego. Wtedy wystarczy poprosić telemarketera o wykreślnie numeru z wykorzystywanej bazy danych.

Podsumowując: w celu pozbycia się niechcianych połączeń przychodzących możesz wykonać kilka działań. Najskuteczniejsza jest jednak spokojna rozmowa i zakończenie połączenia prośbą o wykreślenie numeru z listy i brak ponownego kontaktu.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.