Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Silny wiatr stanowi problem? Zabezpiecz swój dom i ciesz się spokojem!

  • Dodano: 2019-11-04 09:30

„Ostatnio ciągle wieje!” – coraz częściej słychać takie komentarze. Jest to pokłosie dynamicznych zmian klimatu, które oddziałują także na Polskę. Podmuchy wzmagają się zwłaszcza podczas gwałtownych opadów czy burz. Jest to zagrożenie dla wielu rzeczy – w tym dachów naszych domów. Warto więc postawić na solidne rozwiązanie, które zagwarantuje spokój i bezpieczeństwo całej rodzinie.

Mocny budynek postoi wiele lat

Nawet najlepsze pojedyncze elementy nie zabezpieczą domu, jeśli jego konstrukcja nie będzie solidna. Technologia wykonania budynku jest pierwszym krokiem w ochronie przeciwwiatrowej. Najlepszym rozwiązaniem przy stawianiu budynku jest skorzystanie z konstrukcji szkieletowej, która charakteryzuje się dużą elastycznością. Przy silnych wiatrach delikatnie poddaje się oporom powietrza i nie grozi jej załamanie.

W przypadku domów zbudowanych w tradycyjnej technologii wichura może zakończyć się tragicznie. Dach z więźbą może zostać zerwany i spowodować wiele niebezpiecznych sytuacji dla otoczenia. Wszystko za sprawą sztywnej i ciężkiej konstrukcji, która nie jest w stanie poddać się sile przyrody, przez co ostatecznie może ulec zniszczeniu.

Silny dom musi mieć silny dach

Skoro jest już odpowiednia konstrukcja budynku, należy postawić także na solidny dach. W końcu ochrona przeciwwiatrowa powinna być całościowa, a nie jedynie połowiczna. Tym samym mocna więźba powinna być połączona z dobrymi blachodachówkami. Biorąc pod uwagę, że obecne zmiany klimatyczne są jedynie prologiem do tego, co czeka nas w kolejnych latach, nie powinno się oszczędzać na bezpieczeństwie. Tym bardziej że to właśnie dachy są najczęściej niszczonymi przez pogodę elementami budynków.

Aby mieć pewność, że zagrożenie zostało zminimalizowane najbardziej, jak to możliwe, trzeba zainwestować w solidne materiały. W przypadku pokrycia dachu najlepszych rozwiązaniem będzie lekka, pokryta naturalnymi materiałami blachodachówka z posypką wulkaniczną. Wykonane z odpornej na korozję stali aluminiowo-cynkowej, montowane w unikatowym, zazębiającym się systemie. Nie rdzewieją i łatwo utrzymać je w czystości. Te dachówki o niewielkiej masie są wyjątkowo odporne na wiele czynników. Produkty np. marki GERARD dają pewność, że nawet w przy gwałtownych wiatrach pozostaną na swoim miejscu. Wszystko dzięki wielopunktowemu mocowaniu, które pozwala przetrwać huraganowe podmuchy, nawet do 160 km/h.

Postawienie na trwałe surowce, z których wykonane są dachówki oraz odpowiednie techniki budowania, daje gwarancję przetrwania całości konstrukcji podczas zaskakujących i niebezpiecznych zmian pogodowych. Biorąc pod uwagę, że zjawiska będą się nasilać, dobrze jest się na nie przygotować. Także wybierając odpowiednią blachodachówkę.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.