Wiadomości z Świętochłowic

Sprawdzony sposób na tańsze ubezpieczenie

  • Dodano: 2022-11-10 14:00

Idealnym rozwiązaniem na obniżenie kosztów ubezpieczenia na pewno jest możliwość skorzystania z porównywarki cen w różnych Towarzystwach Ubezpieczeniowych. W związku z tym na jednym ubezpieczeniu można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych!

Z czego wynika różnica w kwocie składki do ubezpieczenia?

Bez wątpienia świetnie sprawdza się również porównywarka ubezpieczeń turystycznych. Jest to mistrzowskie rozwiązanie z tego powodu, iż:

  • jest możliwość wykupienia ubezpieczenia turystycznego w dobrej cenie,
  • najlepszą stawkę konkretnego Towarzystwa Ubezpieczeniowego można sprawdzić również bez wychodzenia z domu,
  • nie ma problemu ze sprawdzeniem zakres, której firmy okaże się najbardziej satysfakcjonujące dla konkretnego klienta.

Porównywarka pozwala na sprawdzenie różnych propozycji pod względem opłaty oraz zakresu. Dodatkowo największą korzyścią jest to, że wszystkie formalności bez wątpienia można załatwić bez wychodzenia z domu. Dzięki temu nie ma problemu z dojazdem do konkretnej agencji w celu podpisania dokumentów związanych z podpisaniem polisy.

Co zrobić, gdy wyjazd okaże się niemożliwy?

Sporo Towarzystw Ubezpieczeniowych, które mają w swojej ofercie również możliwość wykupienia ubezpieczenia turystycznego, posiada także możliwość skorzystania ze zwrotu kosztów z powodu niemożliwości wzięcia udziału w konkretnym wyjeździe. Każda firma ubezpieczeniowa ma inne, więc warto poznać różne warianty - https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/ubezpieczenie-kosztow-rezygnacji, z których ubezpieczający może skorzystać.

Kiedy istnieje możliwość skorzystania z tej opcji ubezpieczenia?

Jest to możliwe w przypadku, gdy:

  • nie można wziąć udziału w wyjeździe nie z powodu zmiany zdania, ale np. ciężkiej choroby ubezpieczonego,
  • są poważne przesłanki, w związku z którymi nie ma możliwości, by uczestniczyć w wyjeździe i są one wyszczególnione w Ogólnych Warunkach konkretnego Towarzystwa Ubezpieczeniowego. 

Przy zawieraniu ubezpieczenia turystycznego należy wziąć pod uwagę to, iż każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe może mieć inne wyłączenia w związku z rezygnacją z konkretnego wyjazdu. Jest to ważne już na etapie wyszukiwania ubezpieczenia, które okaże się satysfakcjonujące dla konkretnego klienta. Porównywarka pozwala na szybkie sprawdzenie tego, która oferta jest najtańsza i jaki konkretnie ma ona mieć zakres.

Zapoznanie się z Ogólnymi Warunkami konkretnego Towarzystwa Ubezpieczeniowego jest zadaniem, któremu klient musi oddać się samodzielnie już poza porównywarką. Na pewno nie zaszkodzi jednak sprawdzić tego, czy dana firma ubezpieczeniowa oferuje możliwość skorzystania z tej składowej ubezpieczenia, która zagwarantuje zwrot kosztów wyjazdu w naprawdę szczególnych sytuacjach.

Dlaczego warto zadbać o tę składową w przypadku zawierania ubezpieczenia turystycznego?

Jest to szczególnie ważne w chwili, gdy koszt wyjazdu opiewa na kilkaset złotych. Ich strata w przypadku naprawdę ciężkiej choroby i niemożliwości wzięcia udziału w wyjeździe nie jest aż tak kosztowną składową na polisie ubezpieczenia turystycznego, by jej zakup nie był korzystny dla klienta. Możliwość skorzystania z tej opcji niewątpliwie będzie korzystna przy zawieraniu ubezpieczeń turystycznych. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.