Wiadomości z Świętochłowic

Szkolenia UDT – komu i kiedy najbardziej się przydadzą? Rozwiewamy wątpliwości

  • Dodano: 2022-11-24 05:45, aktualizacja: 2022-11-28 16:02

Aby zapewnić sobie stabilną pozycję na rynku pracy, musisz nieustannie podnosić swoje kwalifikacje. Współczesny rozwój technologiczny otwiera drogę do podjęcia szeregu profesjonalnych zawodów. Duże zapotrzebowanie na specjalistów wciąż odnotowuje branża zajmująca się klimatyzacją i wentylacją. Dzieje się tak, ponieważ obsługa tego typu urządzeń wymaga potwierdzenia umiejętności zawodowych, czyli stosownych uprawnień. Możesz je zdobyć, realizując profesjonalne szkolenia UDT. Czego dotyczą te kursy i kiedy szczególnie Ci się przydadzą? Czytaj dalej i dowiedz się, czy warto wziąć w nich udział.

Szkolenia UDT – co musisz o nich wiedzieć?

Klimatyzacja i wentylacja wymagają specjalistycznego montażu i konserwacji, które mogą być przeprowadzone jedynie przez wyszkoloną do tego osobę. Powód jest dość prosty. Urządzenia te – podobnie jak kilka innych, dostępnych na rynku – działają dzięki F-gazom, czyli fluorowanym gazom cieplarnianym. To substancje chemiczne zawierające cząsteczki fluoru, które mają bardzo szkodliwy wpływ na warstwę ozonową naszej planety. Obchodzenie się z nimi wymaga odpowiedniego kursu f-gazowego, który należy do szkoleń UDT.

Prawidłowy montaż klimatyzacji wymaga też zespolenia rurek miedzianych. Takie połączenia wykonuje się za pomocą lutowania twardego metodą 918, do którego również niezbędne jest odpowiednie przeszkolenie, czyli nic innego jak szkolenia UDT.

Dla kogo szkolenia UDT to strzał w dziesiątkę?

Poszukujesz nowej ścieżki zawodowej? A może chcesz ugruntować swoją pozycję na rynku pracy? W obu przypadkach szkolenia UDT to sprawdzony sposób na podniesienie swoich kwalifikacji. Kursy są stosunkowo krótkie – dobre ośrodki szkoleniowe, np. multiszkolenia.pl, umożliwiają skuteczne przyswojenie wiedzy w zaledwie kilka godzin! Niezależnie od tego, czy zajmujesz się już usługami związanymi z F-gazami, czy dopiero planujesz rozpocząć pracę w tym zawodzie, nic nie stoi na przeszkodzie, by zrealizować szkolenia UDT. Co ważne, z reguły może z nich skorzystać każdy – wystarczy mieć 18 lat, co najmniej wykształcenie podstawowe i zaświadczenie o niekaralności przeciwko środowisku. Ze szkoleń UDT korzystają zarówno przedsiębiorstwa, jak i osoby prywatne.

Gdzie możesz znaleźć wartościowe szkolenia UDT?

Ośrodków szkoleniowych organizujących kursy UDT jest sporo. Właśnie dlatego warto wybrać firmę, która spełnia pewne kryteria. Jakie cechy powinno mieć takie przedsiębiorstwo? Do najważniejszych możemy zaliczyć:

wykwalifikowaną kadrę – instruktorzy to podstawa funkcjonowania każdego ośrodka szkoleniowego. Odpowiadają za sposób i jakość przekazywania kursantom wiedzy teoretycznej i praktycznej;

dowolną formę kursów – są osoby, które chętnie realizują szkolenia stacjonarne, ale także takie, dla których forma online jest jedyną możliwością rozwoju kompetencji. Dobry ośrodek szkoleniowy powinien umożliwić słuchaczom wybranie odpowiedniego dla nich rozwiązania;

potwierdzoną skuteczność – współczynnik zdawalności egzaminu zawodowego wśród uczestników kursu to najważniejszy czynnik, który powinien być decydujący przy wyborze danego miejsca – np. we wspomnianym już ośrodku Multiszkolenia sięga on niemal 100%!

Czy warto zdecydować się na kursy UDT?

Rozwój siebie lub swoich pracowników jest zawsze dobrym rozwiązaniem. Nawet jeśli pracujesz w branży, to dzięki kursom UDT możesz poszerzyć wachlarz świadczonych usług. Pracy przy instalacjach i konserwacji klimatyzacji długo nie zabraknie. Obecnie kolejki chętnych do zamontowania w swoim obiekcie takiego systemu są bardzo długie – to oznacza, że fachowcy nie mogą narzekać na brak zleceń. Wydaje się więc, że szkolenia UDT to strzał w dziesiątkę i duża przewaga na współczesnym rynku pracy – jest to zatem opcja, obok której nie powinieneś przechodzić obojętnie.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.