Wiadomości z Świętochłowic

Ubezpieczenie kredytu - czy warto wykupić?

  • Dodano: 2019-02-07 09:15

Planujesz wziąć kredyt gotówkowy i zastanawiasz się nad słusznością wykupienia ubezpieczenia? Chociaż jest to dodatkowy koszt, w wielu przypadkach warto go ponieść. Dowiedz się, kiedy jest to koniecznością.

O ile w przypadku kredytów hipotecznych banki wymagają wykupienia ubezpieczenia, o tyle w przypadku kredytów gotówkowych bywa z tym różnie. Najczęściej jest to decyzja dobrowolna - zależna od kredytobiorcy. Większość osób - mając taki wybór - rezygnuje z ubezpieczenia kredytu. Chcą w ten sposób uniknąć dodatkowych kosztów, bo zaciągane w banku zobowiązanie i tak jest dla nich finansowym obciążeniem. Warto jednak dokładnie przemyśleć taką opcję – ubezpieczenie może okazać się skutecznym zabezpieczeniem w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych.

Ubezpieczenie kredytu - poznaj korzyści

Nie da się ukryć, że ubezpieczenie kredytu wiąże się z dodatkowym kosztem. Często jednak warto ponieść dodatkowy wydatek - istnieje ku temu co najmniej kilka powodów.

  • Finansowe zabezpieczenie

Nikt nie jest w stanie przewidzieć przyszłości, dlatego lepiej się zabezpieczyć - szczególnie, jeśli spłacasz kredyt gotówkowy. Nagła utrata pracy, ciężkie zachorowanie, chwilowa niezdolność do pracy - oto, co może skutecznie utrudnić regularną spłatę miesięcznych rat. Mając ubezpieczenie, nie narazisz się na zadłużenie.

  • Większa szansa na kredyt

Potrzebujesz solidnego zastrzyku gotówki? Jeśli chcesz zwiększyć szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku, zdecyduj się na ubezpieczenie. Dla banków taka polisa stanowi dodatkowe zabezpieczenie, co wpływa na poprawę zdolności kredytowej. Instytucja ma bowiem pewność, że – w razie trudności w spłacie związanej np. z utratą pracy - odzyska pożyczone środki.

  • Lepsze warunki finansowe

Ubezpieczenie pozwala uzyskać lepsze warunki finansowe np. poprzez obniżenie prowizji. Przykładem może być niejeden kredyt gotówkowy z najniższym RRSO na finanse.rankomat.pl. Dzięki temu możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych - dużo więcej niż kosztuje ubezpieczenie.

Polisa zabezpieczająca spłatę kredytowego zobowiązania to dobry pomysł. Warto ją rozważyć - szczególnie, jeśli Twoja sytuacja finansowa nie jest do końca pewna. Ubezpieczenie pozwoli na bezproblemową spłatę zaciągniętego kredytu. Ty zaś nie stracisz na swojej wiarygodności jako kredytobiorca.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.