Wiadomości z Świętochłowic

Umów się na wizytę u urologa i zadbaj o swoje zdrowie!

  • Dodano: 2023-11-14 10:00

Zastanawiasz się nad tym, aby udać się do urologa prywatnie? Chcesz zadbać o swoje zdrowie? Zależy Ci na tym, aby zająć się profilaktyką? Jeśli udzieliłeś odpowiedzi twierdzącej choć na jedno z tych pytań, koniecznie zapoznaj się z poniższym poradnikiem.

  • Urolog Warszawa - czym się zajmuje?
  • Na czym polega konsultacja urologiczna?
  • Kiedy wybrać się do urologa?

Urolog Warszawa - czym się zajmuje?

W pierwszej kolejności warto zastanowić się nad tym, w czym specjalizuje się lekarz urolog z Warszawy Bielan? Ujmując to najogólniej - to specjalista, który diagnozuje i leczy choroby układu moczowo-płciowego.

Jeżeli dostrzegłeś u siebie dolegliwości ze strony układu moczowego (częste oddawanie moczu, albo nawet nietrzymanie moczu), albo może doskwierają Ci inne problemy związane z narządem płciowym, wówczas warto zgłosić się do urologa prywatnie. Dobry urolog będzie w stanie wykonać takie usługi jak usg moszny, usg prącia czy usg jąder oraz badanie psa. Wskaże też normy psa i opracuje dalszy plan leczenia. Taki specjalista poza leczeniem chorób układu moczowego rozpozna też żylaki powrózka nasiennego oraz to, czy pacjent nie cierpi z powodu kamicy moczowej. W powyższych sytuacjach urolog Warszawa będzie w stanie zająć się rozwiązaniem Twoich problemów.

Na czym polega konsultacja urologiczna?

Interesuje Cię to, jak przebiega wizyta Warszawa urolog oraz jak się do niej przygotować? Jeśli tak - spieszymy z odpowiedzią! Najczęściej typowa wizyta obejmuje zlecenie badania krwi i moczu, a także nasienia. Konieczne może być też przeprowadzenie badania PSA. Na tej podstawie będzie można sprecyzować diagnozę i dowiedzieć się, czy dochodzi do problemów natury zapalnej. Taki komplet badań, a zwłaszcza badanie PSA pozwala upewnić się, czy pacjent nie choruje na raka prostaty. PSA badanie wykonywane cyklicznie pomoże Ci monitorować stan swojego zdrowia.

Kiedy wybrać się do urologa?

Schorzenia związane z układem moczowym nie powinny być głównym motywatorem do udania się do lekarza urologa. Profilaktyka jest wysoce istotna i pozwala wykrywać ewentualne choroby we wczesnym stadium. Zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia powinno być priorytetem każdego z nas, dlatego też wizyty u urologa powinny być przeprowadzane regularnie. Dotyczy to szczególnie mężczyzn po 40 roku życia. Na wizytę należy udać się bezwzględnie wówczas, gdy zaczniesz odczuwać dolegliwości przy oddawaniu moczu, albo gdy np. dostrzeżesz krwiomocz. Wskazaniem do umówienia szybkiej wizyty jest też odczuwanie bólu w dolnej części brzucha czy okolicach krocza, a także problemy z erekcją lub libido.

Powyższy poradnik powinien zachęcić Cię do cyklicznych wizyt u urologa. Znajdź zaufanego specjalistę i umów się na konsultację!

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.