Wiadomości z Świętochłowic

Wakacje w Polsce - klimatyczne domy i apartamenty na udany urlop

  • Dodano: 2021-04-15 11:15, aktualizacja: 2021-04-16 09:18

Wakacje and polskim morzem, w górach czy na Mazurach to bardzo dobry pomysł w czasie pandemii. Oczywiście zawsze warto tam jechać, ale szczególnie teraz Polska to dla wielu bezpieczniejszy wybór niż wakacje za granicą.

W Polsce zawsze pięknie

Chorwackie lazurowe morze, hiszpańska Riviera czy włoskie romantyczne miasteczka - takich klimatycznych miejsc jest mnóstwo i wszyscy już tęsknimy, żeby móc swobodnie je odkrywać. Nie tracimy nadziei, że niedługo będzie to możliwe. Zachęcamy jednak w każdej sytuacji dostrzec pozytyw, a w obecnych pandemicznych warunkach warto skierować swój wzrok na polskie wsie i miasteczka. Kto chociaż raz był nad Bałtykiem, czy przemierzał górskie bieszczadzkie szlaki, ten dobrze wie, że jest po co wracać. Tym bardziej teraz, gdy ludzie odczuwają coraz większe zmęczenie i ciągły stres, zmiana otoczenia i wyjazd choćby na weekend będzie mieć zbawienny wpływ. 

Dokąd jechać, co zobaczyć?

Zbliża się dużymi krokami lato. W ubiegłym roku sporo osób zrezygnowało z wakacyjnych wyjazdów, dlatego teraz warto przemyśleć kwestię podróży. Wypocząć można wszędzie, ale wiadomo, ze bardziej kusza nadmorskie i górskie klimaty polskich miejscowości. Pomorze to przede wszystkim drogocenny dla organizmu jod, który działa dobroczynnie na drogi oddechowe i na odporność. Oprócz tego polskie morze to także słodki relaks na złotych plażach, długie spacery nadmorskimi promenadami. Jeśli wolisz zaszyć sie w odludnym, cichym miejscu, wybierz niewielkie miejscowości letniskowe, których wbrew pozorom nad polskim morzem nadal jest całkiem sporo. 

Alternatywną opcją są góry, które latem pełne są turystów. Jeśli jesteś zaprawionym piechurem, wybierz się tam, gdzie jest dużo szlaków górskich. Ich stopień trudności jest różny, dlatego zawsze znajdziesz miejsce, w którym spełnisz swoje wakacyjne marzenia. Z kolei, gdy szukasz sposobności do lżejszych wycieczek, podczas których zrelaksujesz się i nabierzesz sił na kolejne dni pracy, tras spacerowych znajdziesz tam też mnóstwo. W miejscowościach, które są wolne od tłumów spragnionych gór turystów, wypoczniesz solidnie i nasycisz się pięknem gór. Nie tylko Tatry niskie, ale też Beskid niski, makowski czy sądecki - wszędzie tam znajdziesz mnóstwo możliwości do ciekawego spędzęnia czasu.

A może masz ochotę pojechać na Mazury? Kto był chociaż raz, ten wie, że warto tam wracać co roku. Urokliwe jeziora to niewątpliwie największa atrakcja Mazur. Jeśli lubisz żeglować, to możesz wybrać się w 150 kilometrowy rejs Szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich. Na pewno warto odwiedzić to miejsce ze względu na wyjątkową przyrodę. Bogactwo gatunków fauny i flory, lasy mazurskie, ale też zabytki rozsiane po okolicy - to duża gratka dla miłośników natury i historii. Jeśli szukasz wyciszenia i duchowego wzmocnienia, możesz odwiedzić kościoły i kaplice, których również tu nie brakuje. Warto zobaczyć m.in. Sanktuarium Maryjne w Św. Lipce nazywane Częstochową Północy. 

Gdzie nocować, aby było  bezpiecznie?

O noclegi w Polsce w czasie wakacji nie zawsze jest łatwo. Zawsze jednak można znaleźć odpowiednie dla siebie miejsce, jeśli zarezerwuje się je dostatecznie wcześnie. Miejsca noclegowe znalezione na ostatnią chwilę również mogą Cię mile zaskoczyć pod względem komfortu. W obecnej trudnej sytuacji pandemicznej nocleg z dala od tłumów to podstawa. Priorytetem jest bezpieczny i spokojny wypoczynek.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.