Wiadomości z Świętochłowic

Weekendowa praca w Katowicach - zobacz jak szukać ofert pracy dorywczej

  • Dodano: 2019-07-19 10:45

Praca weekendowa to zazwyczaj rozwiązanie, na jakie decydują się uczniowie lub studenci, którzy chcą podreperować swój skromny budżet. Jednym z miast, które daje wiele możliwości znalezienia pracy na weekend, są Katowice. W tym mieście prężnie rozwija się rynek pracy, co pozwala na wyszukanie oferty takiej, która najlepiej spełni oczekiwania osoby poszukującej zatrudnienia.

Praca na weekend w Katowicach - jakie oferty pojawiają się najczęściej?

Praca weekendowa to zazwyczaj praca dla młodych osób, jednak nie tylko one decydują się na taki sposób zarabiania pieniędzy. Ofert pracy, jaką można wykonywać w weekendy, jest naprawdę wiele. Do najczęściej pojawiających się ofert pracy na weekend zaliczyć należy przede wszystkim te związane z branżą gastronomiczną. W czasie weekendów pojawia się większe zapotrzebowanie na obsługę lokali gastronomicznych, dlatego często można znaleźć ogłoszenia dotyczące pracy jako kelner, barman czy pomoc kuchenna, a także rozwoziciel jedzenia. W wiele sklepów szuka też czasami dodatkowych kasjerów, którzy będą obsługiwali zmiany weekendowe. Natomiast w hotelach poszukiwane są osoby do recepcji lub do sprzątania. W czasie weekendów można pracować również jako hostessa przy promocji różnych produktów lub wydarzeń.

Gdzie szukać ofert pracy weekendowej w Katowicach

Jednym z najlepszych sposobów na przeglądanie ofert pracy, nie tylko na weekendy, jest skorzystanie z możliwości, jakie daje internet. Przykładem może być tutaj strona aplikuj.pl. Znaleźć można na niej ogłoszenia z całej Polski w jednym miejscu. Wystarczy ustawić odpowiednie filtry i pokażą się jedynie ogłoszenia o pracę z Katowic. Dodatkowo można wpisać rodzaj pracy, jaką chce się wykonywać i wyniki wyszukiwania zawężą się jeszcze bardziej. Taki sposób przeglądania pozwala również na złożenie aplikacji bezpośrednio do ogłoszeniodawcy, co znacznie usprawnia proces rekrutacji i kontakt z potencjalnym pracodawcą. Przez odpowiednie formularze można wysłać swoje CV, a także wiadomość do ogłoszeniodawcy. Dodatkowym udogodnieniem jest to, że po zapisaniu się do newslettera na mail będą przychodzić informacje o nowych ofertach pracy z zakresu, jaki zaznaczy się przy zapisie na mailing.

Rynek pracy w Katowicach to nie tylko praca weekendowa

Jednak Katowice to nie tylko ciekawe oferty pracy weekendowej. Jak się okazuje, jest to jedno z miast, które oferują najlepsze warunki pracy w różnych branżach. Co ciekawe, w tym mieście otwiera się też sporo nowych, niewielkich firm. Samozatrudnienie w tym mieście jest niezwykle popularne i opłacalne, szczególnie w branżach usługowych. Według statystyk część osób pracujących na etacie decyduje się na pracę na własny rachunek i rezygnuje z niego. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule -1 Własna działalność czy etat? - analizujemy rynek pracy w Katowicach. Poruszona jest tutaj też kwestia jednoczesnego prowadzenia firmy i pracy na etacie, na co również decyduje się sporo osób mieszkających i pracujących w Katowicach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.