Wiadomości z Świętochłowic

Wyprawka dla noworodka - jak ją skompletować?

  • Dodano: 2022-06-29 15:30

Opieka nad noworodkiem to ogromna odpowiedzialność dla świeżo upieczonego rodzica. Zanim maluch pojawi się na świecie, warto pomyśleć o tym, co będzie potrzebne do opieki nad nim. Oto jak skompletować wyprawkę dla jednego maluszka.

Akcesoria do kąpieli i pielęgnacji

Ręczniki kąpielowe, ściereczki i mata do kąpieli to niezbędne akcesoria do kąpieli dziecka. Ręcznik z kapturem jest idealny do ogrzania dziecka po kąpieli i wysuszenia go. Po drugie, wyprawka dla noworodka nie będzie pełna bez dobrej jakości płynu do kąpieli, który nie wysusza skóry i sprawia, że jest ona miękka i gładka. Puder dla niemowląt pomaga zapobiegać pieluszkowemu zapaleniu skóry, wchłaniając wilgoć z moczu.

Foteliki samochodowe dla niemowląt

Kiedy dziecko pojawi się na świecie, będzie musiało podróżować w samochodzie. Zalecamy zaopatrzenie się w fotelik samochodowy dla niemowląt jak najszybciej po narodzinach. Foteliki samochodowe dla niemowląt są specjalnie zaprojektowane dla niemowląt, które ważą mniej niż 10 kg. Należy zakupić fotelik, który jest odpowiednio dopasowany do samochodu i spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa. Należy również pamiętać, że najlepiej jest trzymać dziecko tyłem do kierunku jazdy do czasu, gdy osiągnie ono wiek 2 lat.

Przydatne drobiazgi

Jeśli chcecie wiedzieć, co jeszcze powinno znaleźć się w wyprawce dla noworodka, oto kilka odpowiedzi:

  • kocyk lub kołderka - ten przedmiot jest potrzebny, aby dziecku było ciepło podczas snu i spacerów na świeżym powietrzu;
  • śpioszki - tych ubranek nigdy za wiele;
  • śliniaki - są bardzo przydatne podczas karmienia mlekiem. Chronią ubranka przed plamami z mleka, a także pomagają w sprzątaniu po jedzeniu;
  • skarpetki - o ile buciki w okresie niemowlęcym nie są potrzebne, tak skarpetki bardzo się przydają.

Jeśli jeszcze nie kupiłaś wyprawki, najważniejsze jest, abyś nie kupowała rzeczy, których nie będziesz używać. Potrzeba trochę doświadczenia, aby wiedzieć, czego dokładnie potrzebujesz. Jeśli to możliwe, porozmawiaj z innymi osobami, które właśnie urodziły, lub zapytaj personel szpitala, ile i jakiego rodzaju rzeczy są potrzebne. Ułożenie takiej listy może okazać się bardzo pomocne. Dzięki temu kupimy tylko te rzeczy, których faktycznie będziemy potrzebować. Pamiętajmy, by nie kupować zbyt dużo ubrań, niemowlęta szybko rosną i może potem okazać się, że niektórych ubranek nie zdążyliśmy założyć nawet raz. Pięknych rzeczy jest mnóstwo, jednak nie wszystkie są niezbędne.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze (1)    dodaj »

  • Karolina

    Szczerze mówiąc nawet nie wiedziałam od czego mam zacząć kompletować wyprawkę. Dobrze, że z pomocą przyszła mi siostra. Pomogła mi zrobić listę rzeczy. Kupiłyśmy jakieś kocyk, pieluszki czy pościel z Sensillo. Ubranka mam np. po jej dzieciach, a po resztę rzeczy będę wybierać się na dniach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.