Wiadomości z Świętochłowic

Zegarek – element dżentelmenów i biznesmenów. Zmiana percepcji na przestrzeni lat

  • Dodano: 2022-08-16 08:30, aktualizacja: 2022-08-16 08:40

Pierwszy zegarek na rękę złożony był oczywiście z tarczy i bransoletki, na której był on umieszczony. Z tego względu początkowo uznano, że taka forma przedmiotu jest przeznaczona przede wszystkim dla pań, które cenią sobie elegancję. Z czasem jednak, wraz z rozwojem nowych typów zegarków i powstaniu specjalnych grubszych pasków, element garderoby został również zachwalony przez mężczyzn. Dziś, choć istnieje podział na zegarki damskie i męskie, przedmiot przede wszystkim kojarzy się z męskim gronem dżentelmenów i biznesmenów. Nie bez powodu powstało pojęcie, że „czas to pieniądz” - w kwestii historii zegarka i jego przewagi w określonej grupie osób przysłowie jest o wiele bardziej zrozumiałe.

Zasady noszenia zegarka dla kobiet i mężczyzn. O czym nie powinno się zapomnieć?

W przypadku noszenia zegarka, również dostrzegamy wyraźny podział płciowy. Mężczyźni powinni nosić zegarki dopasowane do aktualnego ubioru – dlatego w przypadku codziennych stylizacji szczególnie poleca się noszenie zegarków sportowych, charakteryzujących się ciekawym kształtem i niecodzienną kolorystyką. Taki zegarek powinien być również wytrzymały – w końcu codzienne użytkowanie naraża go na odniesienie licznych urazów mechanicznych. Kobiety uwielbiające elegancję powinny zaś nosić zegarki w klasycznym designie – pasują one bowiem do praktycznie każdej stylizacji, niezależnie od wybranych strojów czy dodatków. Podczas wyboru zegarka warto zwrócić również uwagę na sylwetkę – dla kobiet o drobnej posturze poleca się przede wszystkim niewielkie zegarki o standardowych kształtach. Natomiast kobietom o wyraźniejszej posturze poleca się inwestycję w zegarki o większej tarczy i gabarytach wykraczających poza klasyczne. Niezależnie od rozmiaru, akcesoria tego typu będą świetnym dopełnieniem stylizacji – zarówno damskich, jak i męskich.

Zegarek zgrany ze stylem. O dopasowywaniu zegarków pod stylizacje

Współcześnie wiele osób w całej swojej stylizacji stawia na liczne akcesoria, dzięki którym może w pewien sposób bardziej wyrazić siebie. Nie bez powodu osoby lubujące się w casualowym stylu noszą zegarki o bardzo intensywnych kolorach, które sprawiają, że cała stylizacja jest nie do przekopiowania. Jeżeli chodzi o styl, który często określa się mianem „luzackiego”, tu wybór jest ogromny – od klasyków, aż po modele wyróżniające się na tle reszty. Ludzie często wybierają zegarki, będące później swoistą wisienką na torcie danego outfitu. Jednak chyba najciekawszą grupą osób, które często noszą ze sobą zegarki są... podróżnicy. Ich zegarki przypięte są zwykle do plecaka, dzięki czemu są pewni, że nic się z nimi nie stanie podczas marszu w góry. Aby wybrać dla siebie odpowiedni zegarek, warto mieć przed oczyma szeroki asortyment. Współcześnie bowiem istnieje wiele modeli zegarków, stworzonych dla ludzi eleganckich, artystycznych czy tych, którzy poszukują dla siebie świetnego dodatku. Przykładem jest sklep WestWatches, cieszący się dużym zaufaniem i wyróżniający się przede wszystkim bogatym katalogiem zegarków na miarę każdego gustu. Miej kontrolę nad swoim czasem i pamiętaj o każdym spotkaniu z najlepszymi zegarkami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.