Wiadomości z Świętochłowic

Znaczenie wagi w produkcji i na magazynach jest kluczowe

  • Dodano: 2019-08-26 08:45, aktualizacja: 2019-08-26 08:50

Prawidłowy proces produkcji oraz magazynowania nie może obejść się bez odpowiednich przyrządów. Muszą być one wykonane z materiałów najwyższej jakości i przejść wiele testów, zanim zostaną w ogóle dopuszczone do użytku. Z tego też względu należy przede wszystkim kierować się marką, kiedy wybieramy wagi do naszego miejsca pracy. Te pozornie błahe przyrządy stanowią podstawę płynności produkcji w danym miejscu, co z kolei sprawia, że są one niezbędne, a co za tym idzie, nie można na nich oszczędzać.

W dzisiejszych czasach - tak zwanej dobie Internetu - wielu przedsiębiorców myśli, że taniej kupić jest wagi na portalach ogłoszeniowych, często takie, które odsłużyły już swoje w danych jednostkach organizacyjnych. W rzeczywistości jest jednak tak, że dostajemy wtedy produkt wysłużony, do pewnego stopnia wyeksploatowany, często niekompletny. Właśnie dlatego powinniśmy kłaść nacisk na sprawdzanie, od kogo w ogóle kupujemy te przyrządy. Może bowiem być tak, że nie będzie to w ogóle sklep, a osoba prywatna, której nie do końca można zaufać.

Wagi są bardzo ważne w magazynie

Waga magazynowa to jedna z najważniejszych rzeczy, która powinna się w magazynie znaleźć. Ważenie towaru jest procesem, bez którego nie odbędzie się żadne składowanie towaru, nie będzie można również dalej procedować bez odpowiednich pomiarów. Z tego też powodu musi być ona szeroka, najlepiej wykonana z najwyższej jakości materiałów. W tym celu należy skierować się do dobrego dystrybutora, uznanego na rynku.

Wagi magazynowe, jak każde inne, podlegają legalizacji. Legalizacja nie jest skomplikowanym procesem, ale to konieczna formalność, która sprawia, że waga jest w ogóle dopuszczona do użytku. Nie jest to takie proste, jakby się z pozoru wydawało – wszystko musi być bowiem załatwione, zanim w ogóle zrobimy cokolwiek w naszej firmie. Pierwsza legalizacja obejmuje dwa lata, każda kolejna 25 miesięcy. Niektórzy dystrybutorzy proponują legalizację wagi w cenie samego zakupu, co jest bardzo interesującą i jednocześnie intratną ofertą.

Warto w ogłoszeniach sprawdzać, jaki zakres pomiaru masy ma dana waga, dobrze jest również przyjrzeć się, z jaką precyzją dokonuje ona odczytu. W magazynach ów odczyt nie zawsze musi być aż tak dokładny jak w laboratorium, chodzi tu raczej o szerokość szalki, aczkolwiek dobrze mieć margines błędu do wykonania w razie trudności. Na wszelki wypadek warto zamawiać u sprawdzonego dystrybutora choćby z tego powodu, że w razie jakichś komplikacji zawsze możemy się z nim skonsultować i rozwiązać potencjalne wątpliwości.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.