Katalog firm

dodaj firmę

Szkoła Podstawowa nr 10 Specjalna Świętochłowice

Adres i telefon

ul. Łagiewnicka 65
41-608 Świętochłowice
Godziny otwarcia: nieczynne
  • Poniedziałek: 7:00 - 15:00
  • Wtorek: 7:00 - 15:00
  • Środa: 7:00 - 15:00
  • Czwartek: 7:00 - 15:00
  • Piątek: 7:00 - 15:00
  • Sobota: nieczynne
  • Niedziela: nieczynne

Oferta

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 
im. Janusza Korczaka w Świętochłowicach
 
 
Historia szkoły
 
Początkowo świętochłowickie dzieci, które miały trudności w nauce, uczyły się w klasach specjalnych w Szkole nr 11, a następnie w Szkole nr 12. Na początku lat 50 szkoła specjalna mieściła się w budynku prywatnym w Lipinach. Uczęszczało do niej ponad 200 dzieci. Budynek okazał się za mały, więc rozpoczęto budowę szkoły w Chropaczowie. Uroczyste otwarcie Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10 miało miejsce 2 września 1974, a 1 czerwca szkoła została nazwana im. Janusza Korczaka – wybitnego pedagoga i lekarza. W wyniku reformy szkolnictwa w nasza szkoła stała się Zespołem Szkół Specjalnych nr 3 i obejmowała szkołę podstawową oraz gimnazjum specjalne. Od 1 września 2002 gimnazjum zostało przeniesione do zespołu szkół specjalnych nr 4, a u nas pozostała tylko szkoła podstawowa. Pierwszym dyrektorem Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10 był mgr Joachim Richter, przez następne 26 lat funkcję dyrektora pełnił mgr Henryk Żak, a od 2001 roku pełni ją mgr Witold Lipski.
 
 
Rodzice uczniów to bardzo ważna część społeczności szkolnej. Istniejemy dla ucznia, jego rodziny i najbliższego środowiska oraz społeczności lokalnej. Rodzice są pełnoprawnymi partnerami szkoły i podmiotami kształtującymi rzeczywistość szkolną. Skoro istniejemy nie tylko dla ucznia ale i jego rodziny to nasza współpraca powinna być; pozytywna ,regularna ,obustronna, mobilna. Dobro dziecka jest wartością nadrzędną, którą kieruje się szkoła planując i organizując działania wspierane przez rodziców. Bowiem tylko wówczas, gdy będziemy działać razem, dziecko ma szanse otrzymać pomoc jakiej potrzebuje. Program Rodzice bliżej szkoły opracowany został na potrzeby społeczności Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10 w Świętochłowicach i stanowi uporządkowaną formę działalności szkoły w zakresie współpracy szkoła-rodzic oraz jest integralną częścią programów wychowawczego i profilaktycznego.
 
Zapraszamy!

Galeria

Polecenia (1)

Dodaj polecenie
  • Szkoła Podstawowa nr 10 Specjalna posiada prezentację w katalogu firm portalu miejskiego Świętochłowic od 2007 roku. Czy polecasz tą firmę? Dodaj opinię w portalu miejskim.

Napisali o nas

123następna »

Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.