Katalog firm

dodaj firmę

Szkoła podstawowa nr 2 Świętochłowice

Adres i telefon

ul. Wyzwolenia 50
41-600 Świętochłowice
Godziny otwarcia: 7:00- 16:00
  • Poniedziałek: 7:00- 16:00
  • Wtorek: 7:00- 16:00
  • Środa: 7:00- 16:00
  • Czwartek: 7:00- 16:00
  • Piątek: 7:00- 16:00
  • Sobota: nieczynne
  • Niedziela: nieczynne

Oferta

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Świętochłowicach 

 

Zdrowie to nasza dewiza!

        

Dlaczego warto wybrać Szkołę Podstawową nr 2 w Świętochłowicach?
      
Dzieci mają sposobność doskonalić języki obce: od klasy pierwszej uczymy języka angielskiego i niemieckiego, wprowadzamy także elementy informatyki, ekologii i promocji zdrowia. Wykorzystujemy Internet w codziennej pracy. Współpracujemy ze szkołami zagranicznymi. Od 2001 roku pracowaliśmy w programie Socrates Comenius ze szkołami w Austrii, Finlandii, Malcie, Włoch, Anglii, Holandii, Hiszpanii, Rumuni. Celem współpracy była pomoc dzieciom w wartościowym spędzaniu czasu wolnego, poznaniu aktywnych metod pracy na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych, stosowaniu eksperymentow dydaktycznych  i nowych technologii informatycznych w szkole i poza nią. Aktualnie rozpoczęliśmy realizację nowego  projektu  Comenius, który realizować będziemy w latach 2010 - 2012. Wspólnie z krajami takimi jak: Anglia, Francja, Włochy, Hiszpania, Turcja, Cypr, Finlandia tworzymy program bezpiecznej szkoły. Przy okazji poznajemy również kulturę państw europejskich oraz zagadnienia związane z  Unią Europejską.

Uczymy samodzielnie zdobywać wiedzę, radzić sobie w trudnych sytuacjach życiowych i w umiejętny sposób spędzać czas wolny. Uczniowie uczą się brać odpowiedzialność za swoje życie i zdrowie. Nabywają umiejętności pracy zespołowej. Uczą się planowania, przyjmowania na siebie obowiązków, realizowania ich, oceniania i wyciągania wniosków do dalszej pracy. Czynnie uczestniczą w życiu kulturalnym i społecznym. Uczą się kultywować tradycje rodzinne, regionalne i narodowe. Dlatego realizujemy programy takie jak: Europejski Program Szkół Promujących Zdrowie, Europejski Program Rozwoju Szkół Socrates- Comenius, Program Szkół Uczących Się i liczne szkolne autorskie programy nauczycielskie, stwarzając możliwości rozwoju każdemu dziecku bez względu na jego potencjał intelektualny.

W szkole realizowane są programy z edukacji zdrowotnej, społecznej, wychowawczej i uzależnień takie jak: Zdrowie dla życia, Spójrz inaczej, To jest twoja decyzja i programy autorskie: Bon- ton, To właśnie ja. Niektóre treści realizowane są w integracji z innymi przedmiotami, pozostałe na dwugodzinnych cotygodniowych zajęciach do dyspozycji wychowawców lub zajęciach klasowych. Po lekcjach są dyskusje w cztery oczy dla uczniów i rodziców, a także zajęcia z muzykoterapii i sosjoterapii.

Mocnymi atutami szkoły są: poradnictwo w zakresie postaw wychowawczych, pomocy w nauce, efektywnego uczenia się, rozwijania pasji i zainteresowań. Cała społeczność szkolna może korzystać z fachowych porad pedagoga, psychologa, logopedy. Przy ich pomocy dla dzieci z problemami w nauce i zachowaniu opracowujemy programy wspierające, w które zaangażowani są: wychowawca, nauczyciel przedmiotu, dyrektor szkoły, uczeń i jego rodzice. W ich realizacji pomaga nam ocenianie kształtujące.
Rzetelna, bowiem informacja o postępach, umiejętnościach i zachowaniu dziecka, powoduje, iż uczeń skuteczniej realizuje zadania programu wspierającego i wykorzystuje wiedzę w praktyce.

Galeria

Polecenia (1)

Dodaj opinię
  • Gorąco polecam,super szkoła,fajne grono pedagogiczne.

Napisali o nas

123następna »

Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.