Koniec z maseczkami! Rząd znosi obostrzenia

Czas czytania: 3 min.

Rząd podjął decyzję o zniesieniu obostrzeń w Polsce. Od przyszłego poniedziałku nie będziemy już musieli nosić maseczek oraz zmienią się zasady izolacji domowej i kwarantanny.

Od poniedziałku zniesiony obowiązek noszenia maseczek

W czwartek 24 marca minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej ogłosił ważne zmiany dotyczące aktualnych obostrzeń. Od poniedziałku 28 marca nie będzie już obowiązywał nakaz zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych.

– Podjąłem decyzję o zniesieniu od 28 marca obowiązku noszenia maseczek, nie dotyczy to podmiotów leczniczych, tam nadal będzie obowiązek zakrywania twarzy – powiedział Minister zdrowia Adam Niedzielski.

Jednocześnie minister rekomenduje, aby używać maseczek w miejscach dużych skupisk ludzi.

Zmiany w zasadach izolacji i kwarantanny

Drugą ważną zmianą, która wejdzie w życie od 28 marca jest zniesienie izolacji domowej oraz kwarantanny dla współdomowników i osób przyjeżdżających do Polski. 

– Pacjenci zakażeni będą na zwykłych zasadach dostawali zwolnienia lekarskie i oczywiście mając świadomość zagrożenia będą musieli sami izolować się w domu, natomiast tymi izolacjami nie będzie już zarządzał sanepid – przekazał minister.

W środę 23 marca badania potwierdziły 10 437 zakażenia SARS-CoV-2, w tym 1088 powtórne. Z powodu COVID-19 zmarły 124 osoby.

Komentarze (12) DODAJ

Polacy zapłacą, spokojnie, to taki fajny naród, wszystkim ruskim idzie na rękę i pomaga jak może ..... Nawet nie trzeba maseczek, co się nie robi dla "gości" i nowego elektoratu
to ten latarnik jeszcze nie dynda?
To jeszcze pajac na sznur, rada medyczna do pierdla i można w spokoju szykować się do następnego przekrętu.
Większość d3bili i tak będzie nosić... pod nosem :DDD
Czyli elektorat begera
To jaką niespodziankę mają teraz dla Polaków? Wojnę?
Wojnę już mamy. Ciągle wiadomości z placu bitwy wszędzie słychać. Już się rzygać chce. Nawet dzieci w szkołach o niczym innym nie mówią. Niedługo Polska zamieni się w Ukrainę 2 , ale oni nie będą pracować za te grosze co my
Bombową, a dokładniej atomową
Myślę że dowiozą jeszcze 1.000.000,00 Ukraińców.
Miske ryżu do połowy pustą-inflacja 12%
a może test iq dla Uli? kto za?
Ty to lepiej już leć po 5 dawkę preparatu, bo chyba ci poziom przeciwciał spadł i bredzisz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe

Logolinki

Katalog firm