Uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja [ZDJĘCIA]

Czas czytania: 0 min.

Mieszkańcy Świętochłowic oraz przedstawiciele władz miasta wzięli udział w uroczystościach upamiętniających uchwalenie Konstytucji 3 Maja oraz 101. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego.

231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja 

Obchody rozpoczęła msza święta w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej w Świętochłowicach – Chropaczowie, po której złożono kwiaty na grobach powstańców pochowanych na parafialnym cmentarzu.

Komentarze (3) DODAJ

Obchody święta konstytucji, która w dniu uchwalenia nie obowiązywała na terenie Górnego Śląska i obchody najmniej śląskiego "powstania" ze wszystkich "powstań" - prowadzonego właściwie przez żołnierzy Polski, pochodzących z zewnątrz Górnego Śląska. Szkoda, że nigdy urząd nie organizuje obchodów np. na dzień ślonskij fany itp.
we urzyndzie same poltonie abo sloncke poltonie ,bestosz ślonckich fajerow niy bydymy fajrować
za ten minus mocno przepraszam, pomyłka, s mosz recht!

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe

Logolinki

Katalog firm

Tagi