Spokojny długi weekend w Świętochłowicach – policja podsumowuje
Miniony długi weekend związany z obchodami Narodowego Święta Niepodległości upłynął w Świętochłowicach spokojnie i bez poważnych zdarzeń. Policjanci przez kilka dni pełnili wzmożoną służbę, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców oraz osób odwiedzających miasto. Intensywne kontrole i szybka reakcja funkcjonariuszy pozwoliły na skuteczne ujawnienie licznych wykroczeń i przestępstw.
Podsumowanie interwencji i zatrzymań
Od piątku, 7 listopada, świętochłowiccy policjanci odnotowali 108 interwencji, w tym 7 kolizji drogowych. Mundurowi zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących, a także 3 osoby poszukiwane. Na gorącym uczynku wpadło trzech sprawców przestępstw – wśród nich osoby odpowiedzialne za posiadanie narkotyków, kradzież tablic rejestracyjnych oraz kierowanie motorowerem z tablicami nieprzypisanymi do pojazdu – o którym pisaliśmy w komuniakcie: Nie miał OC, przeglądu ani… właściwych tablic.
Wyniki kontroli drogowych
Policjanci ruchu drogowego ujawnili w tym czasie ponad 60 wykroczeń, wylegitymowali ponad 100 osób, zatrzymali 3 dowody rejestracyjne oraz przebadali ponad 1500 kierujących na zawartość alkoholu.
Patrole w miejscach publicznych
Działania świętochłowickich mundurowych obejmowały nie tylko kontrole trzeźwości, ale również obserwację miejsc, w których mogło dochodzić do zakłócania porządku publicznego. Policjanci patrolowali okolice lokali rozrywkowych, parków i rejonów osiedli mieszkaniowych, reagując na wszelkie niepożądane zachowania.
Apel o bezpieczną jazdę
Policjanci przypominali kierowcom o zasadach bezpiecznej jazdy, zwracając szczególną uwagę na prędkość, stan techniczny pojazdów oraz obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa. Wszystko po to, aby nadchodzące zimowe miesiące na świętochłowickich drogach były jak najbezpieczniejsze.

![Wyłączenia prądu w Świętochłowicach. Sprawdź gdzie nie będzie prądu [08.12-13.12]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2024/12/878765.informacja.jpg)

![TOP wydarzenia w regionie – koncerty, spektakle i mikołajkowe atrakcje [05-11.12]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2025/04/962570.informacja.jpg)















Dodaj komentarz