Święto Straży Miejskiej
W piątek pracownicy Straży Miejskiej obchodzili święto. Wśród nich były osoby, które w tej formacji są już ponad 25 lat.
Gratulacje i życzenia funkcjonariuszom złożyli – prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski, zastępcy – Bartosz Karcz i Stanisław Korman, a w imieniu Rady Miejskiej wiceprzewodnicząca Gerda Król. Uroczystość odbyła się w Muzeum Powstań Śląskich.





![Siedem dni pełnych emocji! Najciekawsze wydarzenia w regionie [6-12 marca]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/03/Pixa-28.webp)

















Komentarze (17) DODAJ
Strażników miejskich jest bodajże 15 . Komendant,zastępca i trzech dyżurnych.Zostaje 10 osób na 3 zmiany.Jak myślicie jakie zadania mają strażnicy w naszym mieście ,nie wspomnę o zabezpieczeniu wszelakich imprez jakie się odbywa na Skałce w kościołach itp.Ja wiem i nikomu nie życzę takiej pracy.Pozdrawiam.