Uczniowie SP nr 8 w Świętochłowicach już wiedzą „Co w byfyju wonio?”
W niedzielę, 19 września, członkowie kółka historycznego ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Świętochłowicach wzięli udział w wystawie „Co w byfyju wonio?”, którą zorganizowało Muzeum Powstań Śląskich w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.
Ciekawe przepisy kulinarne, połączone z informacjami na temat dawnej kuchni, zostały dokładnie rozpracowane przez uczestniczki, co nagrodzone zostało atrakcyjnymi nagrodami. Kulminacją wizyty było spotkanie z Markiem Szołtyskiem, aktywnym propagatorem śląskiej kultury. Uczniowie dowiedzieli się m.in. skąd wzięły się na Śląsku kluski.
Na razie temat kuchni „rozgryzaliśmy” teoretycznie, ale wkrótce przejdziemy do czynów! – podsumowali uczniowie SP nr 8.









![Wyłączenia prądu w Świętochłowicach. Sprawdź gdzie nie będzie prądu [07.04-11.04]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/04/cable-4805387_1280.webp)















Dodaj komentarz