Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

100 tys. zł dofinansowania na zakup sprzętu komputerowego dla uczniów

  • Dodano: 2020-04-03 15:00

Centrum Projektów Polska Cyfrowa zaprosiło gminy do aplikowania o granty w ramach projektu Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. Świętochłowice otrzymały 100 tys. zł dofinansowania. W ciągu najbliższych dni sprzęt ma trafić do uczniów świętochłowickich szkół.

Środki z grantu można przeznaczyć na sprzęt komputerowy (komputery, laptopy, tablety) niezbędny do nauki zdalnej. Możliwe jest również sfinansowanie potrzebnego oprogramowania, mobilnego dostępu do Internetu lub innych uzasadnionych wydatków (np. akcesoria).

Doposażenie szkół, nauczycieli, a zwłaszcza uczniów w sprzęt ma ułatwić prowadzenie zdalnych lekcji, a jak wiadomo, w czasie epidemii dbanie o zdrowie i edukację mieszkańców poprzez zapewnienie możliwości nauki zdalnej, jest jednym ze sztandarowych działań prewencyjnych.

Głównym kryterium przydziału kwot dla poszczególnych jednostek samorządu terytorialnego była liczba uczniów. Świętochłowice znalazły się w gronie miast o najwyższej kwocie dofinansowania – 100 tys. zł. W ciągu najbliższych dni sprzęt ma trafić do uczniów świętochłowickich szkół.

Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.


Źródło: UM Świętochłowice / Redakcja

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Alojz Cienki

    nie ma pilniejszych spraw do sfinansowanie ????, a po jaką cholerę jest 500+ , na chyba tylko po to aby "menelnia" nie brała w sklepach nocnych na "krechę"

  • Kajtek

    Dziękujemy Panie Prezydencie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.