Wiadomości z Świętochłowic

11. Megafestyn w ZSO nr 2 w Świętochłowicach za nami!

  • Dodano: 2024-06-04 07:45, aktualizacja: 2024-06-04 07:51

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 już po raz 11. zaprosił wszystkich mieszkańców Świętochłowic do wspólnej zabawy na szkolnej imprezie. Nauczyciele, uczniowie oraz rodzice tej szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi dołożyli wszelkich starań, aby zagwarantować wszystkim odwiedzającym mile spędzone piątkowe popołudnie, mimo wyjątkowo kapryśnej wiosennej aury.

Atrakcji do wyboru do koloru!

Dobra zabawa to od lat synonim  Mega Festynu ZSO.  Atrakcji i tym razem nie brakowało. Każdy odwiedzający znalazł na Festynie coś dla siebie. Na scenie rozbłysły talenty uczniów, zaprezentowali się również absolwenci II LO. Niejedno dziecko skusiły salon tatuaży i fryzur, strefa malucha czy zakręcona niespodzianka. Na kiermaszu wytwory kreatywnych rąk najmłodszych uczestników oraz uczniów szybko znalazły nabywców, a tym, którzy  poszukiwali chwili wytchnienia spokój zapewniła strefa relaksu, w której okulary VR przeniosły w inny wymiar. Można było spróbować swoich sił m. in. w kodowaniu, rozwiązywaniu zagadek czy też tworzeniu figur z grochu. Była to również wyjątkowa okazja to sprawdzenia z bliska, jak wygląda praca oraz wyposażenie żołnierza 5 Pułku Chemicznego z Tarnowskich Gór oraz poznania specyfiki pracy funkcjonariuszy np. Służby Więziennej czy Służby Ochrony Kolei.

Wszystkim spragnionym i głodnym, nie tylko wrażeń, zagwarantowane było coś wyjątkowego. Nawet najbardziej wybredne podniebienia mogły rozsmakować się czy to w różnorodnych, przepysznych wypiekach, czy też prawdziwej wojskowej grochówce lub też w owocowych szaszłykach zanurzonych w fontannie czekoladowej. W weekendowy nastrój z pewnością wprowadził zapach kiełbasy z grilla. Było pysznie!

Musztra paradna i obecność służb miejskich

Deszcz nieco pokrzyżował plany organizatorów, jednak przybyli goście dobrym humorem i życzliwością szybko rozgonili ciemne chmury. Dzięki temu można było  zobaczyć  z bliska pojazdy wykorzystywane w pracy służb mundurowych takich, jak: policja czy ratownictwo górnicze. Nie można było przegapić pokazu musztry paradnej, w wykonaniu uczniów klas mundurowych II LO, którzy w ten sposób zachęcali do wyboru liceum im. M. Reja. Wspomagały ich w tym przepyszne „krówki” oraz pozostali licealiści zaangażowani do pomocy w obsłudze stanowisk festynowych. Ale nawet najlepszej zabawy przychodzi kres, a taka impreza mogła zakończyć się tylko mocnym akcentem. Festyn zamknęło prawdziwe szaleństwo festiwalu kolorów, na które najbardziej czekali najmłodsi uczestnicy wydarzenia.

Kolejny raz Mega Festyn ZSO okazał się dużym sukcesem. Był on możliwy dzięki wspaniałej współpracy środowiska szkolnego: nauczycieli, uczniów i rodziców oraz oczywiście dzięki gościom licznie odwiedzającym imprezę.

Pani wicedyrektor ZSO, Joanna Legomińska, podsumowując imprezę powiedziała:

 - Nasz Festyn od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w jego organizację i wspólną, dobrą zabawę. Już teraz zapraszamy na jego kolejną, przyszłoroczną odsłonę. Z pewnością znowu będzie mega.

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: UM Świętochłowice / fot. UM Świętochłowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również