Wczoraj kryminalni ze Świętochłowic zatrzymali 23-letniego mężczyznę poszukiwanego za jazdę pod wpływem alkoholu. Od blisko roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, a od pół roku został wydany za nim list gończy. Teraz trafił do aresztu, gdzie odbędzie zasądzoną karę.
Rok w ukryciu, pół roku na liście gończym
Wczoraj policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach zatrzymali 23-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Młody mieszkaniec od blisko roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, a od pół roku był poszukiwany na podstawie listu gończego celem doprowadzenia do aresztu.
Zatrzymany za jazdę po alkoholu i podejrzenie oszustwa
Wobec 23-latka sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu na okres 30 dni w związku z kierowaniem pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu. Dodatkowo wobec zatrzymanego od ponad roku toczy się postępowanie w związku z oszustwem, prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Dąbrowie Górniczej, która wydała zarządzenie o ustaleniu miejsca jego pobytu.
Dzięki skutecznej pracy świętochłowickich kryminalnych poszukiwany został doprowadzony do właściwej jednostki penitencjarnej, gdzie odbędzie zasądzoną karę. Sprawa o oszustwo będzie miała dalszy bieg w prokuraturze.