Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

15 października nauczyciele rozpoczynają bezterminową akcję protestacyjną!

 • Dodano: 2019-10-02 11:15

15 października nauczyciele rozpoczynają bezterminową akcję protestacyjną! Jak mówi prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz, nauczyciele będą wykonywali tylko te czynności, które są opisane w przepisach prawa oświatowego.

Decyzję o rozpoczęciu akcji protestacyjnej podjęto po analizie wyników ankiet, którą ZNP przeprowadził wśród nauczycieli. Wzięło w niej udział 227 tys.nauczycieli. Za strajkiem włoskim opowiedziało się około 50 proc. nauczycieli.

15 października zaczynamy bezterminową akcję protestacyjną, polegającą na wykonywaniu tylko tych czynności, tych zadań, tych obowiązków, które po pierwsze mieszczą się w 40-godzinnym wymiarze pracy nauczyciela, a po drugie, które są opisane w przepisach prawa oświatowego. Natomiast nie będziemy wykonywali tego, co stało się pewną normą zwyczajową, prawem niepisanym, co weszło w krew i przyzwyczajenia tych, którzy kierują polską edukacją - mówił podczas dzisiejszej konferencji prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

Wśród tych zadań wymienił m.in. wyjazdy na wycieczki szkolne, zielone szkoły, czy też prowadzenie kół zainteresowań i zajęć pozalekcyjnych.

Nie akceptujemy zadań, które do tej pory wykonywaliśmy, a za które nie otrzymywaliśmy pieniędzy. Nie wyrażamy zgody na to, byśmy ponosili koszty przygotowania do zajęć, nie będziemy prowadzili żadnych dodatkowych zajęć, które nie są wpisane do karty organizacyjnej szkoły - mówi Broniarz. - Nie chcemy być wolontariuszami - podsumował prezes ZNP.

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Mieszkaniec

  To rodzice też niech się trzymają tego że szkoła i nauczanie jest bezpłatne. Niech przestaną dawać 5zł na papier, 5zł na to, na tamto, na firanki, ...

 • jorg

  lynie do roboty a niy strajkować !!!

 • a.

  Ojeeeeej, straszne. Nie będzie Akademii z okazji Dnia Zielonego Liścia, nie będę musiała się zwalniać z pracy na dukanie wierszyków. Wycieczki - jak dla mnie być nie musi, o to dbam w weekend. Zajęcia pozalekcyjne - też tego nie wymagam w szkole, dzieciaki są i tak przeładowane... A tak poza tym, to tak czy siak - nie uważam tego zawodu za lekki, nie chciałabym być nauczycielem. Jest on wazny i potrzebny. Podwyżki jak najbardziej się należą! Ale, no właśnie - po co oni pracują ponad program? Po co tyle tych zadań domowych (nie zadawaliby tyle, nie musieliby sprawdzać). Po co tyle akademii (dzieci zostają po godzinach, nauczyciele muszą to przygotować, rodzice zwalniać się z pracy żeby to oglądać a na ogół to nudy jak flaki z olejem). Dzieci maja się uczyc w szkole i wystarczy :)

 • gość

  Najlepsze są wakacje i ferie - nauczyciele wypoczywają, a dzieci muszą wykonywać mnóstwo zadań domowych, a po wolnym jeszcze najczęściej pojawiał się zawsze sprawdzian. Swego czasu np. w Turcji sąd orzekł, że takie coś jest niezgodne z prawem, gdyż wakacje są po to, aby mózg odpoczął... Bo w przeciwnym wypadku na co komu wakacje?

 • kałamarz

  Dać im podwyżkę,urlop taki jak wszyscy czyli 21 dni roboczych i niech pracują. Sami sobie stwarzają problemy,dziecko ma się uczyć w szkole bo po to ona jest a nie zakuwać w domu do godzin nocnych! To są dzieci powinny mieć po szkole czas dla siebie i na zabawę tak aby mogły się odstresować po szkole.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.