Wiadomości z Świętochłowic

2 maja w marketach będą protesty?

 • Dodano: 2017-04-28 12:00, aktualizacja: 2017-04-28 13:43

W sklepach wielkopowierzchniowych szykuje się protest pracowników. Utrudnienia dla klientów pojawią się prawdopodobnie w sieciach sklepów Biedronka, ale do akcji mają włączyć także m.in. Auchan, Tesco czy Makro.

NSZZ „Solidarność” i dwie inne organizacje związkowe zachęcają pracowników do protestu po doniesieniach z sieci Biedronka, jakoby wprowadzane w ostatnich miesiącach podwyżki nie były tak wysokie, jak zapewniano.

Pracownicy mają protestować przeciwko niskim płacom i poziomowi zatrudnienia w sieci zarządzanej przez Jeronimo Martins Polska. Pokażą swoje niezadowolenie i domagać się będą także zwiększenia ilości pracowników, co ma usprawnić pracę wielu sklepów. Strajk ma polegać na przesadnie dokładnym wykonywaniu przez pracowników swoich obowiązków, co może utrudnić mieszkańcom robienie zakupów. Na odzieży pracowników będzie można zauważyć specjalne naklejki, a klienci mają otrzymywać od załogi ulotki informacyjne.

NSZZ Solidarność zapowiedziało, że akcja może łącznie objąć około 300 sklepów różnych formatów - dyskontów, hipermarketów, a nawet centra dystrybucyjne sieci handlowych.

2 maja w marketach będą protesty?

Komentarze (6)    dodaj »

 • Zniesmaczony

  Ten portal to stronnicze dno!Publikują co chcą i co im pasuje reszta skrzętnie filtrowana!Dno ,dno i jeszcze raz dno!

 • mieszkaniec

  I całkowicie popieram w całym kraju jest całkowity wyzysk pracowników ludzie pracują za najniższą krajową są w pracy wykorzystywani do granic możliwości cały kraj powinien zastrajkować wszystkie branże gospodarki wtedy można pokazać że w ludziach drzemie siła która może zmienić wszystko na lepsze.

 • ex

  W lipińskiej biedronce wygląda tak jakby ciągle był protest. Pracownicy nic nie wiedzą, chaos na sklepie, towary promocyjne z gazetek przeważnie niedostępne i nawet pracownicy o tych promocjach nie maja pojęcia, że w ogólne takie są. No ale nie dziwie się - jaka płaca, taka praca - tylko czemu to klient ma na tym cierpieć. Chociaż w innych biedronkach tego nie zaobserwowałem.

 • bez

  wszystkie biedry to porażka do lidla sienie mają co porównywać

 • So

  A jak syf przed i w środku

 • Solidarny

  i gut :D, pomogę wam i przyniosę pieniądze po groszu :D

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również