Wiadomości z Świętochłowic

25-latek ukradł tramwaj i woził nim mieszkańców. Mężczyzna został aresztowany

 • Dodano: 2022-10-31 12:15

25-latkowi ze Świętochłowic, który ukradł tramwaj i przejechał z nim z Katowic do Chorzowa, grozi osiem lat więzienia. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. 

Świętochłowiczaninowi postawiono dwa zarzuty

W trakcie składania zeznań, na światło dzienne wyszły motywy, jakimi kierował się 25-latek, który w ubiegły weekend ukradł pojazd należący do Tramwajów Śląskich S.A. Mężczyzna tłumaczył, że jego ojciec był motorniczym i sam również chciał poprowadzić tramwaj.

Sąd zdecydował, że 25-letni mieszkaniec Świętochłowic, spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie. Postawiono mu też dwa zarzuty, w tym sprowadzenia zagrożenia katastrofy w ruchu lądowym oraz krótkotrwałego zaboru pojazdu o znacznej wartości. Tramwaj, który ukradł w zajezdni w Katowicach, jest wart ponad 7 mln zł. 

25-latek ze Świętochłowic... ukradł tramwaj

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Pracownik Tramwajów Śląskich poinformował policjantów, że po terenie miasta porusza się tramwaj, który powinien znajdować się w zajezdni. Na miejsce został skierowany patrol drogówki. 

- Jak się okazało 25-letni mieszkaniec Świętochłowic, wyjechał tramwajem PESA z katowickiej zajezdni. Przybrał numer nieistniejącej linii 33 i udał się w kierunku Chorzowa. Po drodze zatrzymywał się na przystankach, przewożąc między nimi nieświadomych pasażerów. W trakcie przejazdu inny motorniczy zwrócił uwagę na nietypową linię tramwaju i powiadomił o tym dyspozytora - czytamy na stronie KMP Chorzów. 

Gdy samozwańczy motorniczy znajdował się w okolicach chorzowskiego Rynku, tramwaj został unieruchomiony przez pracowników zajezdni. 

- Mężczyzna nie posiadał stosownych uprawnień do kierowania tramwajem, lecz jego wiedza wystarczyła do podstawowej obsługi. Świętochłowiczanin był trzeźwy - czytamy na stronie KMP Chorzów. 

Komentarze (4)    dodaj »

 • proste

  Gdyby ukradł MILIARDY byłby BEZKARNY a tak siedzi bo KASTA maluczkich skazuje swoich nie rusza

 • Oli

  On nie ukradł tego tramwaju , tylko uprowadził . Morderca dostaje wyrok 8 lat a człowiek który chciał spełnić swoje marzenie nie robiąc nikomu krzywdy został aresztowany na 3 miesiące i grozi mu do 8 lat ? To jakiś żart !

 • Habib

  Bandyci maja lepiej

 • krist

  uważaj żeby ktoś tobie samochodu nie [uprowadził ]

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również