Wiadomości z Świętochłowic

25-latek usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem

  • Dodano: 2021-08-11 06:15, aktualizacja: 2021-08-11 06:24

Zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem usłyszał 25-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna chciał ukraść elementy metalowe z terenu jednej ze świętochłowickich firm. Gdy zorientował się, że został nakryty, próbował się bronić sprytem... lecz i ten go zawiódł. Na kryjówkę wybrał nietypowe miejsce. Ostatecznie został zatrzymany przez mundurowych.

Teraz grozi mu do 10 lat za kratami

Na zdjęciu stanowisko oficera dyżurnego wyposażone w sprzęt elektroniczny niezbędny do wykonywania służby na stanowisku kierowania. 

Pod koniec ubiegłego tygodnia dyżurny świętochłowickiej policji odebrał zgłoszenie o próbie kradzieży elementów metalowych z terenu jednej z miejscowych firm. Na miejsce pojechali policjanci z ogniwa interwencyjnego. Tam okazało się, że pracownicy ochrony zauważyli w jednym z budynków nieznanego mężczyznę. Po wejściu do środka jednak nikogo nie zastali. Ostatecznie włamywacz został znaleziony w pomieszczeniu starego magazynu w trakcie przeczesywania pomieszczeń budynku. Mundurowi zatrzymali włamywacza. Jak się okazało, ten chciał wykazać się sprytem, który go jednak zawiódł. 25-latek na skrytkę wybrał dolną półkę jednego z regałów znajdujących się w pomieszczeniu. Chcąc pozostać niezauważonym, otworzył skrzydło drzwi stojącej obok szafy, próbując się w ten sposób zasłonić. Na miejscu znaleziono należącą do niego torbę z narzędziami oraz worki. Policjanci ustalili, że do budynku wszedł przez okno. Świętochłowiczanin trafił do policyjnej celi. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu usiłowania kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 5 lat za kratami. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Achim

    Dzis to zajumie jutro co innego . Dobro robota

  • Ii

    Złodziej "z górnej półki" he he.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.