Wiadomości z Świętochłowic

25-latek usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem

  • Dodano: 2021-08-11 06:15, aktualizacja: 2021-08-11 06:24

Zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem usłyszał 25-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna chciał ukraść elementy metalowe z terenu jednej ze świętochłowickich firm. Gdy zorientował się, że został nakryty, próbował się bronić sprytem... lecz i ten go zawiódł. Na kryjówkę wybrał nietypowe miejsce. Ostatecznie został zatrzymany przez mundurowych.

Teraz grozi mu do 10 lat za kratami

Na zdjęciu stanowisko oficera dyżurnego wyposażone w sprzęt elektroniczny niezbędny do wykonywania służby na stanowisku kierowania. 

Pod koniec ubiegłego tygodnia dyżurny świętochłowickiej policji odebrał zgłoszenie o próbie kradzieży elementów metalowych z terenu jednej z miejscowych firm. Na miejsce pojechali policjanci z ogniwa interwencyjnego. Tam okazało się, że pracownicy ochrony zauważyli w jednym z budynków nieznanego mężczyznę. Po wejściu do środka jednak nikogo nie zastali. Ostatecznie włamywacz został znaleziony w pomieszczeniu starego magazynu w trakcie przeczesywania pomieszczeń budynku. Mundurowi zatrzymali włamywacza. Jak się okazało, ten chciał wykazać się sprytem, który go jednak zawiódł. 25-latek na skrytkę wybrał dolną półkę jednego z regałów znajdujących się w pomieszczeniu. Chcąc pozostać niezauważonym, otworzył skrzydło drzwi stojącej obok szafy, próbując się w ten sposób zasłonić. Na miejscu znaleziono należącą do niego torbę z narzędziami oraz worki. Policjanci ustalili, że do budynku wszedł przez okno. Świętochłowiczanin trafił do policyjnej celi. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu usiłowania kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 5 lat za kratami. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Achim

    Dzis to zajumie jutro co innego . Dobro robota

  • Ii

    Złodziej "z górnej półki" he he.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również