Wiadomości z Świętochłowic

27-latek tymczasowo aresztowany za znęcanie się nad żoną

  • Dodano: 2021-04-20 06:30, aktualizacja: 2021-04-20 06:39

Decyzją chorzowskiego sądu najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie 27-letni mieszkaniec Świętochłowic, który znęcał się nad swoją żoną.

Mężczyzna podczas domowych awantur ubliżał i groził pokrzywdzonej pozbawieniem życia. Agresor nie stronił też od przemocy fizycznej. Świętochłowiccy policjanci zatrzymali domowego oprawcę, który trafił do policyjnej celi. Za znęcanie się podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia.

Do świętochłowickiej komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące przemocy w jednym z mieszkań na terenie miasta. Sprawą natychmiast zajęli się śledczy z miejscowej komendy Policji. Stróże prawa ustalili, że 27-letni mieszkaniec Świętochłowic od kilku miesięcy znęca się psychicznie i fizycznie nad swoją życiową partnerką. Mężczyzna wszczynał awantury, w trakcie których groził żonie pozbawieniem życia oraz ubliżał jej. Oprawca nie stronił też od przemocy fizycznej. Roztrzęsiona kobieta w obawie przed mężem uciekła i schroniła się w ośrodku wsparcia. Mundurowi pojechali do ich mieszkania, gdzie zastali 27-letniego agresora. Świętochłowiczanin został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W piątek został doprowadzony przed oblicze prokuratora, gdzie usłyszał zarzuty. Na wniosek śledczych chorzowski sąd aresztował go na 2 miesiące na czas trwania postępowania karnego. Za znęcanie się podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia.

ZOBACZ FILM

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również