Wiadomości z Świętochłowic

45-latek handlował podrobionymi zegarkami

  • Dodano: 2023-03-15 06:15, aktualizacja: 2023-03-15 06:25

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą świętochłowickiej komendy namierzyli w sieci 45-latka, który handlował podrobionymi zegarkami.

Mężczyzna został zatrzymany przed jednym z marketów

Stróże prawa zabezpieczyli 60 sztuk zegarków z podrobionymi znakami towarowymi, w tym 46 luksusowej szwajcarskiej firmy.

W zeszłym tygodniu świętochłowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w wyniku działań operacyjnych ustalili osobę, która na jednym z portali internetowych oferowała na sprzedaż zegarki z podrobionymi znakami towarowymi. 45-letni mieszkaniec Świętochłowic umówił się z klientem przed jednym z marketów. Do transakcji nie doszło, gdyż policjanci byli szybsi. Zatrzymali handlarza, a przy nim torbę z 60 sztukami zegarków z podrobionymi znakami towarowymi, w tym 46 luksusowej szwajcarskiej firmy. Oczywiście mężczyzna wszystkie produkty oferował do sprzedaży za bardzo niską cenę.

W przypadku wprowadzenia ich do obrotu właściciel praw do posługiwania się logotypami marek poniósłby stratę kilkuset tysięcy złotych.

Policjanci są w trakcie gromadzenia materiału dowodowego, dzięki któremu będą mogli przedstawić 45-latkowi zarzuty związane z naruszeniem przepisów z ustawy o ochronie prawa własności przemysłowej. Zgodnie z tym przepisem, wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 2 lat pozbawienia wolności, a jeżeli jest to stałe źródło dochodu, nawet do 5 lat więzienia.

W prowadzonym postępowaniu kryminalni współpracują z przedstawicielami kancelarii prawnych, które reprezentują markowe firmy.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Barbi

    Kostempski znów do Chin pojechał?;)

  • No i co

    Kontrabandy ciąg dalszy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również