Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

45-latka chciała zaoszczędzić...zmieniając cenę towaru

 • Dodano: 2020-08-17 08:00, aktualizacja: 2020-08-17 06:58

Mundurowi świętochłowickiej komendy zatrzymali 45-letnią mieszkankę Chorzowa.

Kobieta została przyłapana w markecie na oszustwie. Ja się okazało, skasowała przy kasie samoobsługowej droższy towar w cenie tańszego. Taka „oszczędność” z pewnością się jej nie opłaciła, bowiem za czyn, którego się dopuściła chorzowianka grozi do 2 lat więzienia.

O jej dalszym losie zadecyduje sąd

W środę policjanci ze świętochłowickiej komendy zostali wezwani na interwencję do jednego z marketów na terenie miasta. Na miejscu pracownik ochrony, wskazał 45-letnią kobietę, którą ujął w związku z oszustwem. Z ustaleń mundurowych wynika, że mieszkanka Chorzowa podczas kasowania zakupów przy kasie samoobsługowej zważyła droższe towary za cenę tańszych, zaniżając tym samym wartość towaru. Jak się później okazało to nie pierwsze tego typu przewinienie chorzowianki we wspomnianym markecie, bowiem 45-latka na początku sierpni br. zaoszczędziła w ten sam sposób blisko 30 złotych. Zatrzymaną kobietę przewieziono do jednostki policji. Jeszcze tego samego dnia usłyszała zarzuty. Za oszustwa, których się dopuściła grozi jej do 8 lat za kratami. Wkrótce kobieta odpowie przed sądem.

Przestrzegamy, że przeklejanie metki z ceną i próba zakupu w ten sposób towaru po niższej cenie jest oszustwem! Nie ma przy tym znaczenia jaka jest wartość szkody. Taką samą odpowiedzialność karną można ponieść za dołożenie towaru do wcześniej zważonego z wydrukowaną już etykietą z ceną lub np. delikatne uniesienie nad wagą towaru w celu zaniżenia jego masy i wartości.

Komentarze (12)    dodaj komentarz »

 • polo

  Kradzież jest kradzieżą, ale wystarczyłby mandat lub grzywna i prace społeczne

 • hanus

  Głupoty piszą tz ,, mała szkodliwość czynu".

 • hajnel

  Głupi to ty jesteś

 • boluś

  Milony kradnom ci co rzondzom i to zgodnie z "prawem' bo sami je stanowiom i sami je egzekwujom . Niy tyj konkretny sprawy ' ale ta hołota co Se prziznoła wielotyśiynczne podwyżki powinna siedzieć za rozbój,wumuszynie,oszustwo i z kilku inkszych paragrafów. Bo za co im sie należy? BO NIY ZA ROBOTA!

 • Patrycjusz

  Człowieku, kogo ty bronisz? Złodziejki ?Wiem, że pewna grupa społeczna ma taką ułomność (pozostałość po PRLu), że drobne kradzieże były u nich w normie.Otóż zapewniam każdego, kradzież jest kradzieżą. Czy to będzie baton, czy telewizor.Rozumiem, że Ty należysz jeszcze mentalnie do grupy, która wynosiła z zakładu pracy co popadnie.Bo tak robili towarzysze partyjni.Ale ... Teraz mamy inny rząd, inne prawo i pora się obudzić. Na Twoim miejscu nie informowałabym świat o swoich przewinieniach, bo stojąc murem za taką złodziejką dajesz swoje świadectwo.

 • Rusałka

  Twój tok myślenia typowy dla PIS-iorów.

 • Jack

  Spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym po alkoholu. Do 12 lat pozbawienia wolności. Wszystko w temacie. Szkodliwość czynu sami oceńcie.

 • bebo

  Te prawo w naszym kraju chore jest,za 30 zł.8 lat więzienia??Noż złapali przestępcę,nie takich złodziei w Polsce mamy i nie siedzą ani dnia.Moze raczej mandat jakiśdać i się babka przestraszy i już nic nie ruszy

 • Ak

  Jasne ze tak. Ale lepiej do sadu iść z takimi bzdurami bo sędzia musi zarobic i jego przy[...]asy. I sie debile cieszą ze "przestępcę" zlapali. Bo statystyki muszą być.

 • Patrycjusz

  Dlatego potrzebna jest reforma sądownictwa.

 • terefere

  Potrzebna jest zmiana kodeksu karnego i cywilnego a nie sądownictwa, tu słowo pisane jest niepoprawne.

 • hahahaha

  8 lat hahaha. Jest napisane, że zważyła coś, więc drugie oszustwo też było gdzieś na 30 zł? I za 60 zł grozi jej teoretycznie więcej niż za gwałt. Jak kraść to miliony.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.