Wiadomości z Świętochłowic

50-letni rudzianin zatrzymany przez świętochłowicką policję za jazdę po pijaku!

  • Dodano: 2024-05-13 09:00

Policjanci ze świętochłowickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, który miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. 50-letni rudzianin przekonał się na własnej skórze, że taka przejażdżka „słono” kosztuje. Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości mundurowi nałożyli mandat w wysokości 2500 złotych. Z taką karą musi się liczyć każdy miłośnik jednośladu, który wykaże się brakiem odpowiedzialności.

Miał 1,5 promila alkoholu

Dzisiaj w godzinach porannych patrolując ulicę Wojska Polskiego policjanci ze świętochłowickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Okazał się nim 50-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna najwyraźniej zapomniał, że alkohol i rower to nie jest dobre połączenie. Nieodpowiedzialny rudzianin zakończył swoją przejażdżkę mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Rowerzysto!

Pamiętaj, że jesteś tak samo odpowiedzialny za bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego jak pieszy i kierujący samochodami. Nietrzeźwy rowerzysta stanowi szczególne zagrożenie na drodze. W konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego cyklista może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń. Przemyśl dwukrotnie przed wsiadaniem za kierownicę po spożyciu alkoholu. Bezpieczeństwo wszystkich na drodze zależy od Twojego rozsądnego wyboru.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Kurdupel z Żoliborza.

    Mógł zapisać się do PiS tam są bezkarni mogą kraść kłamać robić pijane libacje w hotelu sejmowym niszczyć przy policji wieniec co miesiąc,straszyć ludzi sankcjami za mówienie prawdy. Same plusy ,,chcesz być nie karalny tylko PiS ci to da"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również