Wiadomości z Świętochłowic

56-latek odpowie za kradzież z włamaniem. Wpadł na gorącym uczynku!

  • Dodano: 2022-09-05 09:15

Za kradzież z włamaniem odpowie 56-letni świętochłowiczanin. Jego łupem padł sprzęt gastronomiczny. Dzięki czujności jednego z sąsiadów policjanci zatrzymali mężczyznę i odzyskali skradzione mienie. Właściciel splądrowanego pomieszczenia gospodarczego przekonał się, że dobry sąsiad to skarb. Rabusiowi grozi do 10 lat za kratami.

Wpadł na gorącym uczynku dzięki sąsiedzkiej czujności

W minionym tygodniu oficer dyżurny świętochłowickiej Policji otrzymał wieczorem zgłoszenie dotyczące prawdopodobnego włamania do pomieszczenia gospodarczego. Do śródmieścia pojechali policjanci z ogniwa interwencyjnego. Tam zastali zgłaszającego, który wskazał na ujętego mężczyznę. Złapanym rabusiem okazał się 56-letni mieszkaniec miasta. Jego łupem padł sprzęt gastronomiczny. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który trafił do policyjnej celi.

To dzięki czujności sąsiedzkiej mężczyzna wpadł na gorącym uczynku

Sąsiad zaniepokojony hałasem wynoszonych na podwórze przedmiotów, powiadomił właściciela pomieszczenia, a to przyczyniło się do zatrzymania złodzieja przez mundurowych. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie świętochłowiczaninowi zarzutu. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również