Wiadomości z Świętochłowic

Kradzionym rowerem pod wpływem alkoholu

  • Dodano: 2022-12-07 06:00, aktualizacja: 2022-12-07 06:15

Jazda po alkoholu na rowerze, kradzieże i włamania. To tylko niektóre z czynów, jakich dopuścił się w niedawnym okresie 34-letni świętochłowiczanin. Za swoje czyny stanie przed sądem.

Grozi mu nawet 10 lat za kratami

W ubiegłym tygodniu policjanci świętochłowickiej drogówki, podczas patrolu w rejonie jednego ze sklepów zauważyli mężczyznę, który stał przy rowerze i bardzo nerwowo się zachowywał. Widząc nadjeżdżający patrol, wsiadł na rower i zaczął uciekać. Obserwując całe zajście Policjanci, bez zwłoki zatrzymali cyklistę do kontroli. Jak ustalono, „miłośnik” jednośladu tego dnia dokonał jego kradzieży, ponadto prowadził pojazd, znajdując się w stanie nietrzeźwości.

Bezpośrednio po zatrzymaniu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego we współpracy z „kryminalnymi” ustalili właściciela skradzionego roweru i przekazali mu odzyskany pojazd.       

Dodatkowo ustalono, że  znany „kryminalnym” mężczyzna typowany był jako osoba, która może mieć związek z serią kradzieży i włamań, które miały miejsce w niedawnym okresie na terenie Świętochłowic. Jak się okazało, policyjny nos nie zawiódł także w tym przypadku. W wyniku dalszych czynności w tym przeszukania mieszkania zatrzymanego mundurowi ujawnili przedmioty pochodzące z wcześniejszych kradzieży i włamań  między innymi w postaci ubrań i narzędzi. W rezultacie przeprowadzonych czynności zatrzymanemu przedstawiono 6 zarzutów,  a sam zatrzymany 34-latek przyznał się do ich popełnienia i złożył wyjaśnienia. Za wszystkie swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu do 10 lat za kratami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również