Wiadomości z Świętochłowic

62-letni mężczyzna prowadził koparką bez uprawnień. Pojazd nie miał pełnego wyposażenia!

  • Dodano: 2023-09-15 08:00, aktualizacja: 2023-09-15 08:09

We wtorek na terenie Świętochłowic patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli koparko-ładowarkę, która nie była odpowiednio oznakowana poruszając się po drodze. W pojeździe brakowało części wyposażenia oraz uprawnień do kierowania.

Świętochłowice: Brak uprawnień i wyposażenia w koparce

Kilka minut po godzinie 12, patrol Ruchu Drogowego zauważył przy jednej z ulic w Świętochłowicach jadącą koparko-ładowarkę, która nie miała zamontowanego z tyłu obowiązkowego trójkąta ostrzegawczego.

Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że dla 62-letniego rudzianina to nie jedyne przewinienie na koncie. Oprócz braku oznaczenia pojazdu nie posiadał w pojeździe również obowiązkowego dla tego typu pojazdów potwierdzenia zawarcia ubezpieczenia oraz uprawnień do kierowania.

Policjanci w związku z obowiązującymi przepisami za brak uprawnień skierowali sprawę do sądu, gdzie może go teraz czekać bardzo wysoka grzywna oraz orzeczenie przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów.

Komentarze (2)    dodaj »

  • qwerty

    Tragedia normalnie... ale jak 100 bandytów na Lipinach robiło burdy to jakoś Policji nie było... brak słów, żenada. Policja to jednak było, jest i będzie dno...

  • Bidok

    Nie zgadzam się policja jest debest za Tuska była zła ale teraz ok

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również