Wiadomości z Świętochłowic

Adepci kierunków medycznych będą uczyć się zawodu w świętochłowickim szpitalu!

 • Dodano: 2023-06-19 06:30, aktualizacja: 2023-06-19 06:50

ZOZ w Świętochłowicach sp. z o. o, Akademia Śląska oraz Gmina Świętochłowice nawiązały długofalową współpracę.

Szpital Powiatowy, Akademia Śląska oraz Gmina Świętochłowice podpisały list intencyjny

Intencją sygnatariuszy listu podpisanego 13 czerwca 2023 r. jest nawiązanie długofalowej współpracy obejmującej m. in.: utworzenie klinik Akademii Śląskiej w Zespole Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach sp. z o.o., prowadzenie w Szpitalu prac badawczych i naukowych oraz szkolenia kadry medycznej. Pierwsi studenci pojawią się w świętochłowickim szpitalu w nadchodzącym roku akademickim.

Szukamy kolejnych działań, które sprawią, że prestiż naszego szpitala wzrośnie. Bardzo się cieszę, że Akademia Śląska podjęła się współpracy ze szpitalem i gminą. Skorzystają z tego studenci, ale również szpital, który w dłuższej perspektywie zyska kadrę medyczną kształcącą się właśnie w Świętochłowicach - podkreślał prezydent Świętochłowic Daniel Beger, wyrażając jednocześnie nadzieję, iż to jeden z kroków, które nie tylko poprawią wizerunek szpitala, ale też realnie wpłyną na jego kondycję finansową i organizacyjną.

Jak wskazywał Arkadiusz Hołda, Kanclerz Akademii Śląskiej, uczelnia to nie tylko kierunek lekarski, ale również pielęgniarski, ratownictwo medyczne i niebawem rehabilitacja - łącznie nawet 700 studentów, którzy w tym roku rozpoczną naukę na Wydziale Nauk Medycznych.  Część z nich z pewnością będzie zdobywać praktyczne doświadczenie właśnie w Świętochłowicach. Kanclerz zapowiedział również, iż w miarę możliwość Akademia będzie delegować do szpitala powiatowego swoją kadrę profesorską.

To pomoc dla naszego personelu w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych i perspektywa rozwoju. Oczywiście liczymy na rozszerzenie współpracy ze specjalistami. Rozpoczynamy ten projekt, ale już dziś wiemy, że będziemy współpracować w zakresie kształcenia studentów i dostępności specjalistów. Cieszy mnie, że nasz szpital postrzegany jest jako jednostka z potencjałem, wartościowa dla aglomeracji śląskiej - m.in. ze względu na bardzo dobrą lokalizację w centrum GZM - podkreślała Anita Przytocka, Prezes Zarządu Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach sp. z o.o. dodając, iż wszystkie podejmowane działania dyktowane są troską o zdrowie i życie pacjentów. Mają gwarantować im jak najlepsze warunki pobytu i udzielania świadczeń zdrowotnych.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Hania

  Tkz. ruch slązaków atakuje obecnego Prezydenta dlaczego pobiera wynagrodzenia w wodociągach a ja zapytam jak to było jak tkz. lider ruchu ślązaków pobierał takie wynagrodzenie to było OK ?

 • No i co

  A jak klauzulą sumienia

 • Xv

  Pacjenci króliki doświadczalne

 • Dziadek

  MieszkaniecTo będzie Warsztat Szkolny a nie szpital

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również