Wiadomości z Świętochłowic

Akcja "Bezpieczny pieszy" w Świętochłowicach. Ujawniono blisko 40 wykroczeń!

  • Dodano: 2024-05-10 07:30, aktualizacja: 2024-05-10 07:42

W środę mundurowi ze świętochłowickiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą "Bezpieczny Pieszy". Mundurowi szczególnie przyglądali się zachowaniom kierowców oraz pieszych w obrębie oznakowanych przejść. W trakcie działań mundurowi ujawnili w sumie blisko 40 wykroczeń, z czego ponad połowa dotyczyła przekraczania prędkości w rejonie przejść dla pieszych.

Głównie przekraczano prędkość

Przedwczoraj na terenie Świętochłowic policjanci z miejscowej drogówki przeprowadzili akcję "Bezpieczny Pieszy". Głównym celem działań była poprawa bezpieczeństwa przede wszystkim pieszych, czyli tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu, a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim. Ich celem było również egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów dotyczących korelacji kierujący – pieszy. Policjanci szczególną uwagę zwracali na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. Nadzorem objęto miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla niechronionych uczestników ruchu drogowego w tym te, na których najczęściej dochodziło do wypadków.

Policjanci ujawnili blisko 40 wykroczeń, z czego ponad połowa stanowiła przekraczanie prędkości w rejonie przejść dla pieszych.

Mundurowi apelują zarówno do pieszych, jak i kierowców o rozwagę i wzajemne poszanowanie na drodze. Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Były Świętochłowiczan

    Jo jest ciekawy kto wymyślo te akcje. Nie lepi durch pilnować porządku na drogach a nie od akcji do akcji. A naj gorzej i łażą baby i to cudze

  • Mieszkaniec

    Faceci niech spojrzą na siebie jak z dziećmi w fotelikach na rowerze przejeżdżają przez pasy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również