Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Akcja policji w Urzędzie Miasta! Przedwyborczy incydent?

 • Dodano: 2018-10-27 01:00, aktualizacja: 2018-10-27 01:52

Mundurowi prowadzą dochodzenie w sprawie osób znajdujących się w gmachu Urzędu Miasta. Nieoficjalne doniesienia mówią o nielegalnym druku materiałów wyborczych, jednak policja potwierdza jedynie, że faktycznie są prowadzone czynności w świętochłowickim magistracie, nie zdradza jednak z czym są one związane.

Sprawa ma ponoć związek z II turą wyborów prezydenckich i drukowaniem materiałów wyborczych, jednak nikt oficjalnie nie potwierdza tych rewelacji. O doniesieniach informowali też m.in. działacze ze Stowarzyszenia Przyjazne Świętochłowice, którego prezesem jest kontrkandydat Dawida Kostempskiego w wyborach na prezydenta miasta, Daniel Beger.

Wciąż staramy się zweryfikować te doniesienia, jednak więcej informacji uzyskamy zapewne dopiero w ciągu dnia.

Komentarze (44)    dodaj komentarz »

 • urodzony w świonach

  Pan D.B. nie będzie prowadził debat ,bo oprócz kłamstw nie ma nic do powiedzenia .Podczas debaty musiałby wszystkie swoje aferki udowodnić ,a tu pewnie lipa by wyszła . Poza tym ,mam wrażenie ,że wszyscy 'ZAPOMNIELI"jak świony wyglądały po Mosiu ,a jak jest teraz.Może i D.K.kombinuje (..jak każdy na stołku..),ale lepszy najedzony kombinator niż głodny i nie nażarty....innego wyboru 4- tego nie ma ....

  • urodzony w świonach
   2018-10-29 15:02
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • sąsiadka z polnej

  O czym ma dyskutować z DK ? może o jego mieszkanku na Polnej , które wynajmuje i mieszka z dala od rodziny i cierpi nad rozłąką .Jak byś nie wiedział to jego słowa z zeznań w sądzie, gdzie skarży go fachowiec który wykańczał mu dom. A może mieli rozmawiać o samochodziku takim zwykłym za 200 tys. DK jest w stanie powiedzieć wszystko , żeby nie szukać nowej roboty. LUDZIE CZY JESTEŚCIE ŚLEPI CZY GŁUSI ?

 • Ciekawy

  Mam tylko jedno pytanie...czemu Pan Beger boi się debaty???boi się ze mieszkańcy by się dowiedzieli że te obietnice to zamki z piasku..

 • leopold

  To była zapewne kompletnie oddolna inicjatywa grupy zdesperowanych sprzątaczek i portierów , którzy za wszelką cenę chcą zapewnić następną kadencję dla umiłowanego przywódcy!!! Pamiętacie zapewne te bezczelne i bezzasadne oskarżenia ,że pracownice zatrudnione na etacie UM bawią dzieci ukochanego przywódcy. One po prostu lubiały dzieci i dlatego się z nimi bawiły , a kto im zabroni. I to zamknęło sprawę. Głupi by zapytał dlaczego akurat te dzieci ,a nie biedoty z Lipin!!!Ale to tylko głupi mógł tak pomyśleć dlatego stosowne organy mądrze podeszły do sprawy z życzliwym zrozumieniem.

 • Znachor

  Leopold idź do poradni po leki uspakajające bo się pochorujesz z tych nerwów..co wpis to obiektywne fakty..zaczniesz w końcu w to wierzyć..

 • ola

  Beger MASZ OBOK SIEBIE FALSZYWYCH LUDZI ci co tak slodza czekaja na to aby prywate robic, wilki w owczej skorze

 • fatum

  podobno nie chodzi o ulotki tylko o działki

 • Jaca

  Tak pan Beger będzie traktował ludzi? Facet widać nie jest ze Śląska bo prawdziwy Ślązak ma honor i to se zapamietaj !!!!!

 • obserwatorka

  Ty może masz honor, i może wiesz o czym mówisz . Prawdziwy Ślązak na pewno. Znam wielu "goroli" uczciwych i pracowitych , a też wielu ślonzoków - debili i leni . Gdyby jednak reszta Polski miała nas szacować po postawie p.DK to tak jakbyśmy wszyscy byli co najmniej Bercikami ze "Świętej wojny". Jaki szacunek do wyborców ma DK kupując luksusowe auto służbowe zamiast solidnego jak inni prezydenci miast sąsiednich , kiedy finanse miasta są w złym stanie. Kupiłbyś sobie extra auto gdybyś niewydolny budżet domowy ? Nawet nie zachowuje pozorów. Ma gdzieś Wasze zdanie na ten temat jak i inne !!

 • leopold

  Kogo masz na myśli i o jaki honor chodzi???Znasz tu kogoś honorowego??? To zapewne jakiś dziad proszalny żyjący w nędzy. Ci co czasami z trybun i mównic wzywają do honoru ten tzw honor olali i dawno doszli do tego ,że tzw honor to żadna wartość , nie można za to kupić nawet paczki zapałek zatem ten honor zostawili dla hołoty sami dobrze żyjąc bez czci i honoru No i ten Ślązak!!!Po powojennym eksperymencie mieszania krwi ten Ślązak to już nie wiadomo co i taki gatunek na wymarciu niestety, ale nadal taki matoł co lubi sobie pokopać pod ziemią ,żyć w gnoju i nie zaprzątać sobie głowy logicznym myśleniem bo go od tego boli głowa.Woli jak mu tu kogoś wsadzą na łeb( vide Grażyński przed wojną) , który ten ktoś skopie ten brudny zadek ale zwolni z męki myślenia.Jak to był o???Dziadek robił na grubie , tata robił na grubie i wy tez moje kochane matołki będziecie robić na grubie!!! I nie zaprzątajcie sobi głów jakimiś szkołami!!! Wybierajmy zatem roztropnie ale bez jakiegoś rasizmu - najbardziej o tzw śląskości wrzeszczą przeważnie ci co z niejednego pieca chleb jadali i w gnoju grzebali o czym sza!!. Wystarczy tu poczytać jak niektórzy piszą jak się im wydaje po śląsku. Ratunku!!! Zatem moi mili Beger- bo na dziś lepszego nie ma!!!Ale po oddaniu głosu patrzmy na ręce i kontrolujmy aby po upływie kadencj powiedzieć tak lub nie!!! Ten co właśnie mam nadzieję kończy to cytując i parafrazując powiedzenie niejakiego Millera - źle zaczął i jak pokazują ostatnie wydarzenia nawet skończyć nie umie - taki stosunek bez wyprysku!!! Jak powiedziała tez pewna mądra kobieta " z takim flakiem do porządnej kobiety - wstyd)???

 • Jaca

  Leopold,głowę dam żeś jest Begerem i wstydu nie masz.No i w niedzielę zrobimy Ci pa,pa !

 • lomman

  Gdyby KOŻDY prawdziwy Ślonzok mioł honor to Kostempski downo by się do dymisji podoł jak ino zadłużenie miasta wzrosło dwukrotnie.

 • xx

  Przede wszystkim Kostemp, nie jest Ślązakiem. Miejsce urodzenia nie świadczy o pochodzeniu tylko korzenie. Machów to Podkarpacie.

 • rdzenny mieszkaniec

  zapytaj gdzie poszły pieniądze potem porozglądaj się dobrze co się zmieniło a następnie naucz się poprawnie pisać Ślązoku

 • mieszkaniec

  O tej sprawie dowiedziałem się wcześniej niż wyszła na jaw i zanim jeszcze ujrzała światło dzienne. Żeby nie było dowiedziałem się o tym od osoby niezwiązanej z Panem Begerem i jego stowarzyszenia. Powiem tak, że to Pan Beger ma rację i żadne sprostowania Pana Prezydenta nic nie dadzą. Kto ma wiedzieć ten wie, jakie rzeczy dzieją się w UM.

 • Obiektywny

  Pewnie już o tym wiedziałeś z rok temu..ciekawe kto ci kazał pisac takie głupoty..jak masz wiedzę to idź na policję a nie siej fermentu na necie..widać ze Przyjaźni czerpią wzorce z PISu..

 • xx

  Co za brednie wypisujesz, prawdą jest ,ze ten mieszkaniec mógł wiedzieć. Mieszkańcy wiele wiedzą, bo o miejscowości Machów też mówi się na mieście.

 • mieszkaniec

  nikt mi nie kazał pisać tych głupot bo to fakty, a dowiedziałem się parę godzin wcześniej jak ukazała się publikacja w tvp3 Katowice. Czekam na potwierdzenia z prokuratury i się okaże kto miał rację. Ale powiem Ci że niektórzy pracownicy UM mogliby Ci dużo powiedzieć, jak działa ten prywatny folwark, tylko się boją o pracę. Ale jak wygra Pan Beger to nie jedno szambo wypłynie na powierzchnie. Żeby nie było nie jestem w żaden sposób związany z Begerem i jego stowarzyszeniem, a jedynie zwyczajnym mieszkańcem miasta.

 • zasmucona

  I Przyjdzie Pan Beger i będzie sprzątał tak jak 8 lat temu po poprzedniku obecny prezydent. Czym oni się różnią? Niczym. To jest pęd po konfitury. Na mój prosty rozum powinien zostać ten co jest i wykonać wszystko to, co teraz obiecał. Zgodnie z nową ustawą ma na to 5 lat. A rada powinna pilnować by wszystko szło zgodnie z obietnicami a nie załatwiać swoje interesiki, tak jak dotychczas. Tak w ogóle czy ktoś się zastanawiał nad tymi naszymi kandydatami. PIS nie zarejestrował list bo zabrakło wymaganych podpisów. Kto zbiera 150 podpisów. Każdy wie, że powinno być dwa razy więcej bo zawsze może wpisać się na listę jakiś złośliwiec.A drukowanie ulotek wyborczych w urzędzie? Jeśli to prawda, toż to polityczna głupota. Mają swój lokal na katowickiej 4 to trzeba było tam się zainstalować. A potem zdziwko, iż tak mała frekwencja.

 • antyPO

  Nie wiem, czy moja odpowiedź do komentarza Pani "zasmuconej" nie zaginęła w "odmętach" internetu. Pozwalam więc sobie ponowić wpis. Prośba do Szanownej Redakcji, gdyby się pierwsza odpowiedź "odnalazła", to proszę nie publikować dwóch takich samych wpisów:-) Podzielam Twój smutek, ale nie jestem pewien czy Twoje rozwiązanie (pozostawienie "starej" ekipy) jest do końca słuszne. Wszystko zależy od tego co ustalą służby. W każdym razie najgorsze jest to, że tak naprawdę to nie ma dobrego rozwiązania, tej bardzo przykrej sprawy. Jeśli okazałoby się, że "konspiratorzy", rodem chyba z "Allo' Allo", urządzili sobie w UM "tajną drukarnię", łamiąc przy tym, nie tylko przepisy wyborcze, ale może i przepisy dotyczące RODO, a następnie "wpadli" na gorącym uczynku, niczym jakiś "Gang Olsena", to naprawdę POD ŻADNYM POZOREM nie zasługują na to, by dalej rządzić Świętochłowicami! Z drugiej strony, jeśli mój ulubiony radny "zrobił piekło" o "nic", to powinien się leczyć, albo bawić w piaskownicy, a nie ZASIADAĆ W RADZIE MIASTA! Próbuję trochę dowcipkować (nieudolnie zresztą), ale tak naprawdę to tylko śmiech przez łzy. Chciałbym napisać poczekajmy spokojnie na komunikat służb, ale o jakim spokoju można mówić, kiedy tak naprawdę, to mamy przed sobą tylko te dwie w/w alternatywy. Wiem, że lepsza jest gorzka prawda, od najsłodszego kłamstwa, ale prawda o której dowiemy się w ciągu najbliższych kilku dni, będzie dla nas, mieszkańców Świętochłowic, wyjątkowo gorzka. I to niestety niezależnie od naszych politycznych preferencji. Ponieważ, albo przez ostatnie 8 lat rządził nami "Gang Olsena", albo radny, powszechnie szanowany społecznik, zwariował. Naprawdę "diabelska alternatywa". Pozdrawiam!

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.