Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Akcja służb w miejsu zamieszkania mężczyzny oskarżonego o zabójstwo Łukasza Porwolika

 • Dodano: 2019-08-27 12:00, aktualizacja: 2019-09-02 09:26

Mundurowi po raz kolejny przeszukują miejsce zamieszkania mężczyzny oskarżonego o zabójstwo Łukasza Porwolika. Dzisiaj w godzinach porannych rozpoczęła się akcja służb w domu przy ul. Górnej.

Dzisiaj od godzin porannych, w miejscu, gdzie Łukasz Porwolik sprzedawał swoje auto, trwa akcja służb. Wokół domu przy ulicy Górnej 21 stoją wozy straży pożarnej. Na miejscu znajduje się także wielu policjantów – zarówno umundurowanych, jak i w cywilu.

Prokuratura ma podejrzenia, że na miejscu mogą znajdować się kolejne materiały wybuchowe.

Rutynowe czynności, mamy podejrzenia, że na miejscu są kolejne materiały wybuchowe. Musimy to sprawdzić - mówił prokurator Cezary Golik, zastępca Prokuratora Rejonowego w Chorzowie dla portalu Silesia24.pl.

Warto przypomnieć, że mundurowi podczas wcześniejszego przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny oskarżonego o morderstwo Łukasza Porwolika odnaleźli rewolwer, który mógł posłużyć do dokonania zabójstwa 35-latka. Stróże prawa znaleźli również podejrzane środki i substancje. Na miejsce wezwano pirotechników z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach, którzy na miejscu przeprowadzili rozpoznanie i wstępnie ustalili, że odnalezione substancje mogły posłużyć do wytworzenia materiałów wybuchowych. Środki i substancje zabezpieczono i przekazane do Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Katowicach celem potwierdzenia, że są to prekursory materiałów wybuchowych.


Źródło: Redakcja

Zobacz także

Komentarze (23)    dodaj komentarz »

 • mania

  Kiedy bedzie pogrzeb, bo to tez cos smierdzi przekretem????

 • jorg

  niy ma zaś jakigoś marszu? pasowało by zrobić downo nic niy boło

 • europejczyk

  Nie znam się na pracy policji ,ale ze zwykłej codziennej obserwacji , to patroli pieszych nie widać ,radiowozy a i owszem na interwencje,czyli PREWENCJA,taka sobie ,za to co drugi policjant w bialej czapce.Drogówka jest wszędzie,a panie kierowco apteczka jest? A panie kierowco,żaroweczki mają homologację?Łapanki robią na byle [...]y .W całej europie nie widziałem,żeby policjant ,żandarm czy inny gwardzista zaglądał pod maskę samochodu.Dlatego nie dziwi ,że w Świonach,w warsztacie,na Chropaczowie zabili gościa,znależli broń i coś tam jeszcze,bo w największej stacji diagnostycznej na Ślasku,nie ma etatów dla zwykłych policjantów ,prewencjuszy,którzy przez swoją choćby obecność tworzyliby namiastkę bezpieczenstwa.A w Świonach gdzie spojrzysz dookoła drogówka,a w najbezpieczniejszym Jaworznie nie widać ich wcale. Jak widać pakowanie dowodów. do 'wora' jest ważniejsze dla dyrekcji niż bezpieczenstwo mieszkanców.

 • As

  Tvn Uwaga coś by zdziałała..

 • miły pan

  Sprawa musi być wyjaśniona tej sprawie nie można zamieść pod dywan a tak się próbuje zrobić ta sprawą musi się zająć prokuratura wojewódzka

 • Co za ludzie

  Powiedz im to bo sami nie wiedza co robić..lecz się człowieku

 • Piotr

  Musi sie zajac prokuratura wojewodzka, bo lokalni sa skorumpowani. Ps współudzial w zabojstwie 1-go stopnia dla lokalnych policjantow!!!

 • Ja

  Czy są już wyniki testów DNA?

 • Ojgyn

  3 tygodnie po zdarzeniu "przeszukują" to miejsce ??? No ja, polsko milicja...

 • Kba

  Czytam komentarze i czekam aż ktoś wyjedzie z propozycja powołania komisji śledczej w tej sprawie.... Ludzie ogarnijcie się to nie Kojack czy W11 tylko życie...

 • Obiektywny

  Ten temat już się robi .. szkoda to czytać i pisać..nie wiadomo o co poszło i z tego co było tu wcześniej pisane to byli koledzy od „różnych” spraw a teraz się okaże że to winna jest policja bo auta tam naprawiali..koń by się uśmiał..ludzie przestańcie bredzić i weźcie się za robotę i myślenie..sam naprawiam auto w różnych warsztatach i co przed wjazdem na kanał mam pytać właściciela czy przypadkiem nie ma zamiaru zrobić coś niezgodnego z prawem???myślcie trochę..tak jak z tymi kamerami..nie wiadomo jak było..może zapytali i usłyszeli że to atrapy i poszli..jak by weszli na sile a po kilku dniach by się okazało że ten co sprzedał auto wrócił bo tylko gdzieś wyjechał to dopiero by był szum ze policja coś bezprawnie zrobiła..a że było inaczej to po fakcie wszyscy tu mądrzy..a może lepiej poczekać do końca śledztwa zamiast pisać głupoty i domysły..

 • Mieszkaniec

  Jeśli to prawda jak płotka wieść niesie że w sprawę są zamieszane służby porządku publicznego to mam nadzieję że sra*a pod siebie bo to jak ostatniego czasu zachowuję się Świętochłowicka policja np w stosunku do kierowców gdzie tylko i wyłącznie polują przy najniższych ograniczeniach prędkości nie rzadko nie mające nic wspólnego z bezpieczeństwem jak chociażby przy rondzie na Zgodzie to być może jeśli zajrzy na Świętochłowicki posterunek KWP z Katowic to może w końcu zaczną się wykażywac dbając o właściwe bezpieczeństwo mieszkańców.

 • Nie plotkuje

  Ty napewno nie jesteś zamieszany w jedną rzecz..myślenie..bo sam piszesz że plotka ale jak stara przekupa z targu ciągniesz temat..żałosne..choć co do kontroli prędkości trzeba Ci przyznać racje..

 • Gal Anonim

  Kazdy mieszkaniec Chropaczowa wie, ze tam jest dziupla I ,ze oni sa z lakalnymi policjantami poustawiani. Ludzie to nie idiocy, jak sie niektorym wydaje. Przestan obrazac inne osoby. Ty jestes zamieszany w inna rzecz..policjancie z komenty Swietochlowice.

 • DON DON

  Myślę że to początek zatrzymań w tej sprawie?Więcej osób powinno znaleźć się po drugiej stronie muru. Gdyby nie policja z KWP Katowice nigdy by sprawa nie ujrzała światła dziennego. Mam nadzieję że na Świonach pewny układ towarzysko- biznesowy zostanie rozbity raz na zawsze

 • Przechodzień

  Dlaczego policja parę dni po zaginięciu twierdziła że kamery to atrapy a teraz okazuje się że były prawdziwe,jak by wtedy zareagowali to może Łukasz by żył skoro trzymali go tam parę dni żywego

 • As

  W tej sprawie powinno być zatrzymanych więcej osób

 • Aaia

  Oczywiście a dom garaż, warsztat na pierwszym miejscu powinni dogłębnie i szczegółowo przeszukać. Ta sprawa nadaje się do Uwagi bo za dużo jest tu zanoechan ze strony policji i prokuratury.

 • Zagubiony we mgle

  Marnujesz się..przyjmij się do policji albo prokuratury bo oni nie wiedzą co robić to byś ich kierowała o najmądrzejsza

 • Aaia

  Ty już za to jesteś zmarnowany jak widać powyżej

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.