Wiadomości z Świętochłowic

Akcja "Trzeźwość" w Świętochłowicach. Dwóch kierowców odpowie przed sądem!

  • Dodano: 2024-04-02 11:45

Wielkanocny długi weekend oraz sprzyjająca piękna pogoda, sprawia, że na stołach obok wielkanocnych potraw pojawia się również alkohol. Często spożywany do późnych godzin wieczornych powoduje, że wsiadając rano za kierownicę samochodu, we krwi krążą jeszcze niestrawione promile. Dzisiaj świętochłowiccy mundurowi od wczesnych godzin kontrolowali trzeźwość uczestników ruchu drogowego. Niestety dwóch kierowców nie powinno było dzisiaj wsiadać za kierownicę.

Nietrzeźwi kierowcy na świętochłowickich drogach

Wielkanocny długi weekend oraz sprzyjająca pogoda sprawiła, że we wtorkowy poranek policjanci ruchu drogowego mieli sporo pracy. Sprawdzili trzeźwość blisko kierujących i zatrzymali dwie osoby, które nie powinny wsiadać za kierownicę. Około godziny 6:00 na ulicy Żołnierskiej 43-latek kierujący samochodem marki Peugeout miał we krwi 0,3 promila. Kilkanaście minut później na tej samej ulicy badanie alkomatem u 28-letniego kierowcy volkswagena wykazało 0,2 promila. Policjanci zatrzymali kierowcom prawo jazdy. Teraz odpowiedzą przed sądem.

Często alkohol spożywany do późnych godzin wieczornych powoduje, że wsiadając rano za kierownicę samochodu, we krwi krążą jeszcze niestrawione promile. Nawet jeśli kierowca czuje się trzeźwy, alkohol może nadal znajdować się we krwi. W przypadku niepewności zachęcamy, aby zrezygnować z prowadzenia pojazdu i skorzystać z alternatywnych środków transportu - czytamy na stronie KMP Świętochłowice.

Kierowcy są odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za zdrowie i życie innych uczestników ruchu. Pasażerowie, rodzina i znajomi nie mogą być bierni i pozwalać, aby osoby pod wpływem alkoholu wsiadały za kierownicę! Tylko poprzez wspólną świadomą postawę możemy skutecznie zmniejszyć liczbę wypadków i kolizji drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo!

Komentarze (1)    dodaj »

  • Frądzel

    Jak tu nie pić przed wyborami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również