Wiadomości z Świętochłowic

Akcja "Trzymaj się prawego pasa"

 • Dodano: 2020-01-09 09:30, aktualizacja: 2020-01-24 14:48

Przez najbliższe dwa dni, śląscy policjanci na drogach naszego województwa prowadzić będą akcję: "Trzymaj się prawego pasa". Jej celem jest ograniczenie niepożądanych zachowań kierujących i poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci będą przede wszystkim zwracać uwagę na kierowców tamujących i utrudniających ruch jadąc lewym pasem ruchu, pomimo tego, że prawy pas jest pusty.

Dzisiaj od godz. 9.00 do 13.00 na drogach - DK88 (Gliwice – Bytom) –, DW 902 (Gliwice – Katowice) – autostrada A1 oraz jutro (10 stycznia br.) od godz. 9.00 do 13.00 na drogach DK 86 (Katowice – Sosnowiec) DW902 (Katowice – Gliwice) – autostrada A4, śląska drogówka prowadzi działania: "Trzymaj się prawego pasa”. W trakcie akcji policjanci będą przede wszystkim egzekwować przestrzeganie obowiązku zajmowania prawego pasa, na jezdniach o dwóch pasach ruchu w jednym kierunku.

Celem działań jest poprawa płynności ruchu i promowanie jazdy zgodnie z przepisami tj. blisko prawej krawędzi drogi. Policjanci podczas tego przedsięwzięcia będą zwracać uwagę na kierowców tamujących i utrudniających ruch, jadąc lewym pasem ruchu, pomimo tego, że prawy pas ruchu jest pusty.

Następna informacja

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Bracia Grimm

  Nareszcie akcja ,która ma sens i bardzo duże uzasadnienie,tyle że ta akcja powinna trwać non stop.Zamiast czepiania się żarówek patrol powinien co jakiś czas przyjeżdżać przez dts i lepićwiczenia mandaty dla abonamenciarzy środkowego pasa.

 • Kubica

  Nareszcie oby częściej taka akcja.Na DTŚ-ce to nagminne

 • Mmm

  Brawo !

 • R2

  Lewy i środkowy (DTŚ)pas okupują najsłabsi kierowcy.

 • PJK

  Fakt

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.