Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Akcja "Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej" gościła w Świętochłowicach

  • Dodano: 2020-07-17 12:00

W ramach kampanii promocyjno-informacyjnej "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej", "Skałkę" odwiedzili ostatnio przedstawiciele WKU Chorzów. Przy swoim mobilnym punkcie rekrutacyjnym żołnierze rozmawiali z osobami zainteresowanymi służbą w Wojsku Polskim, nauką w liceach wojskowych i wojskowych uczelniach wyższych.

Stoisko promocyjno-informacyjne WKU cieszyło się dużym zainteresowaniem. Odwiedzający mieli okazję porozmawiać o służbie wojskowej i armii oraz zasadach rekrutacji i naboru do ochotniczych form służby wojskowej. Żołnierze przekazywali informacje o własnych doświadczeniach związanych ze służbą wojskową i przekazywali materiały informacyjne oraz promocyjne.

- Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nasze działania podczas kolejnego etapu kampanii promocyjnej na administracyjnym terenie. Dziękujemy Prezydentom Świętochłowic i Chorzowa za udostępnienie terenów do prowadzenia akcji promocyjnej, żołnierzom 5 Tarnogórskiego Pułku Chemicznego, 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz podchorążemu Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu i kierowcy 10 pułku samochodowego DGW, którzy wspólnie z nami tworzyli mobilny zespół rekrutacyjny - czytamy na stronie WKU Chorzów.

Dotychczasowe edycje kampanii Zostań Żołnierzem RP przyniosły wymierne efekty - od 14 października 2018 r., czyli od rozpoczęcia kampanii do stycznia 2020 roku złożono ponad 43 tysiące wniosków o powołanie do służby wojskowej.

Harmonogram spotkań z żołnierzami w ramach kampanii "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej" na terenie województwa śląskiego:

  • 18.07. - Rybnik - Ośrodek Sportowy Kamień ul. Jodłowa 75 G, (godz. 9.00-12.00);
  • 18.07. - Rybnik, Rynek (godz. 13.00-16.00);
  • 19.07. - Wisła - deptak miejski, ul. 1 Maja, (godz. 9.00-12.00);
  • 19.07. - Szczyrk, plac św. Jakuba, (godz. 13.00-16.00);

Wszystkie osoby, którym nie udało się dotrzeć na spotkania, a chciałyby uzyskać informacje dotyczące służby wojskowej, mogą to zrobić w siedzibie Wojskowej Komendy Uzupełnień w Chorzowie przy ul. 75 Pułku Piechoty 3.

Kolejne spotkanie w Świętochłowicach odbędzie się 12 sierpnia przy Alei Parkowej na terenie Ośrodku Sportu i Rekreacji " Skałka".

Akcja "Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej" gościła w Świętochłowicach

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.