Wiadomości z Świętochłowic

Aleksandra Poloczek obejmie stanowisko dyrektora OSiR Skałka

 • Dodano: 2024-07-01 14:45, aktualizacja: 2024-07-01 16:44

Aleksandra Poloczek, była wiceprezydent Świętochłowic, obejmie stanowisko dyrektora OSiR Skałka. Doświadczenie do kierowania tego typu instytucją zdobywała m.in. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej. 

Aleksandra Poloczek obejmie stanowisko dyrektora OSiR Skałka

Aleksandra Poloczek dała się poznać mieszkańcom województwa śląskiego z wielu stron. To rudzka społeczniczka, była dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej. Od listopada 2023 roku pełniła funkcję drugiego zastępcy prezydenta Świętochłowic. W wiosennych wyborach samorządowych zdobyła natomiast mandat radnej Sejmiku Województwa Śląskiego. Od teraz będzie spełniała się w nowej roli - dyrektora OSiR Skałka. 

- Z dniem dzisiejszym powołałem na stanowisko Dyrektora OSIR Skałka Aleksandrę Poloczek - Radną Sejmiku Województwa Śląskiego. Z Olą współpracujemy od kilku miesięcy zwłaszcza w sferze działań sportowo-kulturalnych, co niewątpliwie jeszcze bardziej przełoży się na uatrakcyjnienie naszego ośrodka [pis. org.] - napisał prezydent Daniel Beger.

Aleksandra Poloczek nie mogła dalej pełnić funkcji wiceprezydenta Świętochłowic z powodu przyjęcia mandatu radnej Sejmiku Województwa Śląskiego. 

- Pełnienie funkcji radnej sejmiku województwa eliminuje możliwość kontynuowania pracy na dotychczas zajmowanym przeze mnie stanowisku jako wiceprezydent Świętochłowic. Bardzo się jednak cieszę, że prezydent Daniel Beger w dalszym ciągu chce współpracować i zaproponował mi właśnie stanowisko dyrektora OSiR Skałka. Moje doświadczenie z wieloletniej pracy w MOSiR w Rudzie Śląskiej na pewno przyda się w tym właśnie miejscu - powiedziała Aleksandra Poloczek.

Jakie plany na rozwój "Skałki" ma nowa dyrektor tej instytucji? Stworzenie najbardziej atrakcyjnej oferty sportowej i rekreacyjnej.

- Mamy wspólnie wiele planów i chcemy je realizować, wykorzystując ogromny potencjał nie tylko miejsca, jakim jest m.in. Skałka, ale również potencjał ludzki, który tkwi w pracownikach ośrodka. Chcemy otworzyć się maksymalnie na współpracę z otoczeniem, by stworzyć najbardziej atrakcyjną ofertę sportową i rekreacyjną. Cieszę się, że mogę przydać się Świętochłowicom, realizując się tym samym w materii, która zawsze była bliska mojemu sercu. Jestem pełna nadziei, planów pozytywnego nastawienia. Dziękuję za zaufanie i możliwość dalszej wspólnej pracy - mówiła nowa dyrektor OSiR Skałka.

Do tej pory funkcję dyrektora OSiR Skałka pełniła - Elżbieta Augustyn-Komandera. 

- Poprzednia pani dyrektor otrzymała propozycję pracy od prezydenta, jednak z niej nie skorzystała, obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim - poinformowała Aleksandra Poloczek.

Aleksandra Poloczek

Aleksandra Poloczek od lat jest zaangażowana w sprawy mieszkańców Rudy Śląskiej i Świętochłowic. Z wykształcenia jest nauczycielką wychowania fizycznego, a doświadczenie zawodowe zdobywała, pracując zarówno w szkole podstawowej, gimnazjum, liceum, jak i w szkole zawodowej. Ukończyła też podyplomowe studia MBA (Master of Business Administration) oraz menadżer sportu i turystyki.

W 2001 roku podjęła pracę w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej. Początkowo kierowała Działem Organizacji Imprez, potem piastowała funkcję zastępcy dyrektora, a od kilku lat była dyrektorką tejże instytucji. Jednak swojej działalności na rzecz miasta i jego mieszkańców nie ogranicza do godzin pracy wyznaczonych sztywnym grafikiem w pracy. Jest m.in. prezeską Fundacji Przyjaciół Świętego Mikołaja i wielu charytatywnych inicjatyw organizowanych w Rudzie Śląskiej.

W 2023 roku zdecydowała się na start w wyborach do Sejmu. O mandat poselski i miejsce w sejmowej ławie walczyła z ramienia partii Polska2050 Szymona Hołowni. Na liście KWW Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni otrzymała wysokie, bo trzecie miejsce. Zdobyła aż 16 224 głosy. Niestety pomimo świetnego wyniku nie udało jej się wejść do Sejmu. W listopadzie ubiegłego roku została zaprzysiężona na wiceprezydenta Świętochłowic. 

W tegorocznych wyborach samorządowych - Aleksandra Poloczek zdobyła mandat radnej Sejmiku Województwa Śląskiego. Kandydatka KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe zdobyła 15 534 głosy. Poloczek w sejmiku pełni funkcję przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia.

Komentarze (19)    dodaj »

 • Wyborca

  Nareszcie ktoś kompetentny a nie złodzieje i kryminaliści z poprzedniej ekipy

 • Obiektywnie

  U nas w Rudzie też była dyrektorem mosiru i to dyrektorem miernym. Bo uczenie wuefu czym parala się kiedys a bycie dyrektorem to dwie różne sprawy. Ambicję i parcie to ona ma wiedzę i umiejętności to już niekoniecznie. Była wazeliną zmarłej już prezydentki i tak zaczęła robić karierę a prezydentka miała niezwykły dar otaczania się ludźmi bez polotu chciwymi na kasę. Przykładów takiej Poloczkowej w Rudzie jest więcej więc cieszymy się że przynajmniej jej się pozbyliśmy

 • taka prawda

  Kolesiostwa ciąg dalszy! Spółki miejskie to dojne krowy dla kolesi i różnej maści drobnych cwaniaczków i nierobów którzy nic nie mogą i nic nie chcą zrobić. Ochrona dla drobnych złodziei prądu i wody,brak przestrzegania ustawy o wspólnotach mieszkaniowych,przepisów p.poż i bhp. Dno jakich mało, byle tylko kasa się zgadzała i nic więcej.Zero zainteresowania zarządzanymi budynkami.

 • Czyściciel

  Nadszedł czas zwolnień i czystek w OSiR Skałka przyjmowanych po znajomości. Wystarczy przeczytać listę płac.

 • Marek

  Super Olu bardzo ci kibicuje wiem jak było w Rudzie bez możliwości pozyskiwania środków finansowych z funduszy bo władze miasta Ruda Śląska skutecznie ci uniemożliwiała byłaś bezradna a chciałaś jak najlepiej . Życzę zdrowia i szczęścia.

 • Emigrant

  Wybory wyczyściły radnych bez radnych żądnych diet nie pracy ale został czysty dorobkiewicz. Wstyd do mieszkańców Świon że nie ma godnego kandydata na prezydenta. Swiony skazane na wegetację i cud !!!

 • Fasola

  Co się dziwić jak ktoś to dobrze określił ze w mieście wygrał "SPORT" czyli nie za wysoki intelekt. A swoja droga ciekawe na ile się sprzedała grupa speedweya która latała za...referendum tylko dlatego ze mogą sobie teraz pykac na moplikach a reszta się dla miasta nie liczy

 • mieszkaniec

  odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku życzymy powodzenia

 • King

  Myślałem że wiedząc że nie powinien wygrać po raz drugi ale [...] zdecydowała inaczej to myślałem że wygrywając w totka po raz drugi Beger chodź odrobinę zachowa umiar :DDDDAle swoją drogą po co? Mając troglodytów wyborców nic nie musi.

 • Świonanin

  Czy ta zmiana była przemyślana? Skałka zmieniła się na lepsze przez ostatnie lata, powstało wiele nowych obiektów. Ciekawe jaką propozycję otrzymała poprzednia Pani Dyrektor (że musiała odmówić).

 • Mieszkaniec

  Ali zrobił swoje Ali może odejść

 • Mieszkaniec

  To ona przejmie halę?Jeśli tak to już wróżę sukces otwarcia a co dalej? Być może cykliczne imprezy miejskich szkół w warcaby.Ciekawe ile pozostawi po sobie.... długu bo to że hala będzie nie remontowana to wiadomo ciekawe tylko jak bardzo.Ps czy ktoś już się dowiedział co z była pani dyrektor to w jaki sposób ją potraktował Berger z cyklu:"propozycja nie odrzucenia"

 • Mieszkaniec

  Tak się traktuje dobrych pracowników w Świetochlowicach

 • Obserwator

  No tak nie mogła hahah Lepiej mieć diete radnego sejmiku niż pensje prezydenta nie żartujcie z ludzi . Artykul z zeszlego roku odeszla z Rudy bo chciala sie rozwijac a twraz sie uwsteczni. Kombinacje i taktyka B.

 • 100lec

  Czy to się przypadkiem nie nazywa nepotyzm.

 • Mieszkaniec

  Nepotyzm jest prawie w każdej placowce swietochlowickiej a co niektórzy to mają po kilka etatow

 • Zniechęcony

  Jest gorzej niż za Pana Kostempskiego, Pan Prezydent nie się zajmie lepiej nauczycielami z SP19 i ZSTiZ.

 • 8000Thebili

  Kolejne koryto widać wstydu i skromności brak

 • Egon

  To jest zwyczajna kpina!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również