Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Anonimowe nagranie oskarża B. Karcza i K. Wójcika o mobbing i wykorzystywanie pracowników

 • Dodano: 2020-03-10 09:45

9 marca w sieci pojawiło się nagranie na temat nieprawidłowości, jakie miały mieć miejsce w świętochłowickim Centrum Integracji Społecznej. Materiał wskazuje na byłego dyrektora placówki Kamila Wójcika oraz byłego wiceprezydenta miasta, a obecnie radnego – Bartosza Karcza, jako na osoby dopuszczające się mobbingu, wykorzystywania i zastraszania pracowników. 

Jedyną osobą, która jawnie bierze udział w nagraniu jest Zbigniew Nowak, przewodniczący Rady Miasta. Oprócz niego anonimowo wypowiadają się osoby, które miały być wykorzystywane prze ekipę byłego prezydenta Dawida Kostempskiego. W nagraniu nie występują osoby oskarżone ani ich przedstawiciele. 

Wideo opublikowane w serwisie YouTube nie zostało też w żaden sposób podpisane – nie wiadomo kto jest jego autorem. Materiał został udostępniony na kanale o nazwie Dawid Kostek. 

Skala kłamstw, nieścisłości i nieprawdy w tym materiale jest ogromna - mówi Bartosz Karcz

Do sprawy odniósł się Bartosz Karcz, który określił nagranie jako materiał propagandowy o goebbelsowski, poinformował również, że nikt nie podjął z nim próby kontaktu, aby mógł przedstawić swoje stanowisko w tej sprawie.

Skala kłamstw, nieścisłości i nieprawdy w tym materiale jest ogromna. Chcielibyśmy to sprostować, wyjaśnić. Jednak z tym będzie problem, bo pod materiałem nikt się nie podpisał. Nie wiadomo na czyje zlecenie powstał i kto stał za kamerą. Nie wiadomo też wobec kogo mielibyśmy wyciągać ewentualne konsekwencje prawne. To takie fejkowe dziennikarstwo. Jednak tu z odsieczą pewnie znów przyjdzie nam Rzecznik Prasowy Świętochłowice, gdyż część nagrań odbyła się w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego. Pewnie za zgodą biura prasowego. Prosimy zatem o podanie namiaru na niepodpisanych autorów tego materiału – pisze Bartosz Karcz, do którego odnosi się anonimowe nagranie. 

Ponadto Bartosz Karcz zaapelował do rzecznika prasowego urzędu miasta w Świętochłowicach o jasną deklarację, że film nie został stworzony przy zaangażowaniu środków publicznych. 

Zostałem zaproszony do nagrania, powiedziano mi tylko w jakim zakresie - informuje Zbigniew Nowak

Przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Nowak tłumaczy, że nie wie kto jest autorem filmu, a do nagrania został poproszony wraz ze Stowarzyszeniem Przyjazne Świętochłowice: 

Zostałem zaproszony do nagrania, powiedziano mi tylko w jakim zakresie – tłumaczy Zbigniew Nowak - Ja się wypowiadam w tym materiale jako mieszkaniec, jako Zbyszek Nowak, nie jako przewodniczący. Przewodniczący jest do organizowania i kierowania pracami rady, a poza obradami sesji tej funkcji nie może pełnić, to by było nadużycie prawne. Wypowiadam się jako uczestnik tych wydarzeń, które miały miejsce w urzędzie, jako jeden z zawiadamiających i osoba, która była wówczas dopuszczona przez prokuratora do tych czynności – tłumaczy radny - Przez półtora roku ani razu nie byłem wzywany do prokuratury, nie byłem przesłuchiwany, zupełnie przypadkiem dowiedziałem się o tym, że sprawa została umorzona, co mnie bardzo zbulwersowało – dodaje. 

Niestety, na razie nie udało nam się skontaktować z przedstawicielami  Stowarzyszenia Przyjazne Świętochłowice, aby mogli odnieść się do sprawy. Przyjazne Świętochłowice to stowarzyszenie, któremu dawniej przewodniczył Daniel Beger, obecnie prezesem jest świętochłowicki radny Jacek Kamiński. Gdy tylko uzyskamy oświadczenie w tej sprawie, zostanie opublikowane na portalu Swiony.pl.  

Komentarze (118)    dodaj komentarz »

 • Hania gus

  ŁYSY DELFIN I STARA BARBI NA KRÓLA I KRÓLOWĄ POLSKI , NIECH ŻYJĄ :-) :-) :-)

 • KOSTEMPSKIE WON

  Hahahahaha tak król i królowa chlewików z chropaczowa :-) swoja droga dziwne ze jeszcze nie siedza w pierdlu tam by se porzadzili :-)

 • Wyborca

  PANIE KARCZU - PROKURATOR CZEKA , U DELFINA CBA -WAS JUŻ NIE MA apropo czy odnalazla sie juz pani Ewa sekretarz miasta poszukiwana od 2 lat ???Panie prokuratorze to opieszałość czy moze celowe działanie ????

 • bb

  wszyscy kłócą się o stołki a Moje Miasto nadal wygląda jak Miasto Wymarłych niejakie , brzydkie ,zaniedbane

 • Pani Basia z Centrum

  Karcz i DELFIN ŁYSOL doprowadzili miasto na skraj bankructwa 100 milionów zadłużenia miasta po 8 latach. Wasze miejsce jest za kratkami , a nie na mieście gdzie pod wpływem alkoholu mamicie ludzi. Alkohol dodaje wam odwagi bo wstyd przed ludźmi co ???

  • Pani Basia z Centrum
   2020-06-07 20:06
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Krzysztof

  Bartek będziesz siedział

 • iwona 33

  DOKŁADNIE KARCZ I DELFIN DAWNO POWINNI PIERDZIEĆ W PASIAKI ... nieudacznicy życiowi

 • Rtg

  Rybnik , Lubliniec , Toszek wybieraj Krzysztofie , a właściwie januszu.

 • Rex

  Pięknie i zawodowo zrobiony film ,pretendent do Złotych Lwów.Ile kosztowała produkcja , kto za to zapłacił ?K..wa , ale grubymi nićmi szyte .Największe brednie są dobre,byle przeciw delfinwi , ale wyprane mózgi!!! Beger bierz Kostempskiego i won

 • Bartek K.

  Najlepszą obroną jest atak. Atakujcie.I tak przegracie.

 • koperta

  Film pokazał prawdę choć to tylko wierzchołek góry

 • tikitaka

  A ta zadyma to została wymyślona po to aby przykryć fakt przegrania sprawy z panią dyrektor PUP? Kto teraz i z czyich pieniędzy będzie to płacone,mistrzowie oszczędności płaczecie o kasę na referendum a tu kasy wam nie ma szkoda?Komisarz jedyne rozwiązanie na ten gnój co robicie od samego początku! Jeszcze z pewnością przegracie kolejną sprawę z panią dyrektor OPS tak wygląda mściwość i nienawiść oraz narcyzm.

 • edi

  jak się okaże że miasto lub spółki miejskie zapłaciły za ten film to Beger jest pozamiatany

 • Arek

  CZY POZBĘDZIEMY SIĘ W KOŃCU TEJ RODZINY KOSTEMPSKICH Z NASZEGO MIASTA ??? Dobrze że prokuratura i CBA zajęły się wreszcie tym panem w nich ostatnia nadzieja , miejmy że ocalą nas od tej zdemobilizowanej rodzinki

 • polanski

  Czy ja też mogę zaprosić byle kogo z kamerą na salę sesyjną w UM i poopowiadać np. o moich doświadczeniach z obecną władzą ? Bedę mówił jako mieszkaniec i uczestnik wydarzeń. Mogę być też zbulwersowany, impulsywny, bez krawata itp.

 • Kamileon

  A ma ci kto wybrać skarpetki?

 • lucek

  Kostempski won ze Świętochłowic...

 • Luby

  Karcz snuje się po mieście i wyłudza podpisy , podchodząc do mnie odór alkoholu prawie mnie przewrócił. Kostempski stał obok prawdopodobnie piją na odwagę bo wstyd przed ludźmi pokazać się na ulicy. Strasznie wredne typy ... alkoholowe omamy mają.

 • H.

  Ciesz się ,że to alkohol , a nie wirus.

 • KOSTEMPSKIE WON

  Polecam film SCANDAL W ŚWIĘTOCHŁOWICACH - wystarczy wpisac po prostu SZOK

12345

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.