Wiadomości z Świętochłowic

Apel o właściwe oznakowanie posesji

 • Dodano: 2018-07-18 08:00, aktualizacja: 2018-07-18 08:18

Apelujemy do właścicieli oraz administracji posesji o obowiązku właściwego ich oznakowania.

Celem usprawnienia realizacji zadań zwracamy się o umieszczenie tabliczek z numerem oraz nazwą ulicy. Przypomną o tym także właściwi rejonowo dzielnicowi.

Stosownie do treści przepisu art. 47B Ustawy Prawo Geodezyjne i Kartograficzne oraz art. 64 Kodeksu Wykroczeń na frontowej ścianie budynku w miejscu widocznym powinna znajdować się aktualna nazwa ulicy wraz z numerem porządkowym. Ma to między innymi na celu usprawnienie realizacji obowiązków podmiotom dbającym o życie i zdrowie oraz bezpieczeństwo obywateli. Świętochłowiccy dzielnicowi podczas obchodu rejonów zwrócą na ten fakt większą uwagę przypominając o tym właścicielom oraz administratorom posesji.

Komentarze (4)    dodaj »

 • mnemol

  Takie oznakowanie wynika z przepisów prawa , zatem apelowanie jest swego rodzaju idiotyzmem. Jeżeli strażnicy miasta mogą grzebać babci emerytce w piecu czy ma właściwe paliwo to dlaczego w ramach spaceru stosownymi mandatami nie przywołają do porządku właścicieli nieruchomości??? No chyba,że głównym winowajcą jest MPGL i jak tu karać własną firmę??? To może zrobić w prawie wyjątek,że dotyczy prywaciarzy, kułaków i innej swołoczy, a nie miejsko państwowo, koleżeńskich firm!!!

 • Mieszkaniec

  Janusze nie opisując swoich posesji czy mieszkan zapewne kierują sie prywatnościa tylko nie biora pod uwagę ze stwarza to niedogodności dla łudzi pracujących jak np kurier,dostawca pizzy czy co najważniejsze służb.A przecież złodziej czy komornik i tak znajdzie cel.

 • Kulfon

  Nie ma obowiązku by oznaczać nr lokalu mieszkalnego. Nr budynku tak aleIeszkanie już nie.

 • Lokator

  To największymi Januszami w Świętochłowicach jest MPGL !

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również