Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Bartosz Karcz pozostanie radnym Świętochłowic! Gliwicki sąd odrzucił skargę prezydenta

  • Dodano: 2019-10-30 09:00

To już pewne - Bartosz Karcz pozostanie radnym Świętochłowic. Wojewódzki Sad Administracyjny w Gliwicach odrzucił skargę prezydenta Daniela Begera na rozstrzygniecie nadzorcze Wojewody Śląskiego, który w całości unieważnił uchwałę Rady Miasta z 25 marca o wygaszeniu mandatu opozycyjnego radnego z klubu "Razem dla Świętochłowic".

W maju Wojewoda Śląski w całości unieważnił uchwałę

Na początku maja Wojewoda Śląski w całości unieważnił uchwałę Rady Miasta o wygaszeniu mandatu radnego Bartosza Karcza. W uzasadnieniu nadesłanej do magistratu decyzji organ nadzorczy nie pozostawił suchej nitki nad argumentacją, która miała być podstawą do unieważnienia mandatu.

W świetle powyższego uznać należy, że Rada Miejska w Świętochłowicach oparła uchwałę na ww. dwóch pismach mieszkańców, notatce służbowej (z której nie wiadomo, kto ją sporządził i z której fakty nie zostały zweryfikowane) oraz na komentarzach w sieci internetowej (nie wiadomo jakich) i "wiedzy przeciętnych obserwatorów" (również nie wiadomo jakich). Tymczasem radny Bartosz Karcz na sesji w dniu 25 marca 2019 roku wskazał, że uchwała zawiera szereg nieprawd. Podniósł, że nie będzie się do tego odnosił w trakcie sesji, a poruszy to w skardze do WSA (Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego - przyp. red.) Wskazał on również, że uchwała ma na celu wyeliminowanie z Rady osoby, która zadaje trudne pytania, potrafi je zadać i wie gdzie popełnia się błędy. Radny wskazał również, że uchwała nie jest oparta na przesłankach ustawowych - informował w swoim piśmie urząd Wojewody Śląskiego.

Daniel Beger zaskarżył decyzję wojewody, ale Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił tę skargę

Jeszcze na majowej sesji Rada Miasta podjęła uchwałę o zaskarżeniu decyzji Wojewody Śląskiego do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach. Po rozpatrzeniu sprawy sąd skargę odrzucił i tym samym podtrzymał w mocy decyzję wojewody.

Od początku mówiliśmy, że ten atak ma li tylko podtekst polityczny. To próba zamknięcia ust osobie, która w merytoryczny sposób krytykuje nietrafione posunięcia obecnych władz. Mamy satysfakcję, że najpierw Wojewoda a potem WSA potwierdzili, że mieliśmy rację - taki komentarz do sprawy pojawił się na profilu facebookowych stowarzyszenia Razem dla Świętochłowic, którego Bartosz Karcz jest liderem.

 

Zobacz także

Komentarze (63)    dodaj komentarz »

  • Jorg

    Lepszy góral niż zapyzialy hanys.

  • Joker

    Raczej PAJACe

  • Obatel

    Haha ryże klauny

1234

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.