Wiadomości z Świętochłowic

Bartuś urodził się z połową serduszka. Potrzebna pomoc

  • Dodano: 2022-02-04 11:00

Bartuś Paliga jest małym wojownikiem, który przyszedł na świat z połową serduszka. Chłopiec ma już za sobą 3 operacje, choć ma zaledwie 4-latka. Niestety konieczne jest dalsze kosztowne leczenie oraz zabiegi – czytamy na stronie śląskiej policji.
 

4-letni Bartek jest synem dwójki policjantów

Zanim przyszedł na świat, jego rodzice dowiedzieli się, że dziecko, na które z utęsknieniem czekają, urodzi się z krytyczną wadą serca tj. HLHS z restrykcyjnym otworem owalnym. Choroba ta wymaga kilkuetapowego, paliatywnego leczenia operacyjnego, które jest niesamowicie kosztowne, lub przeszczepu serca.

Chłopiec jest po trzech operacjach

Bartuś jest już po trzech operacjach. W dalszym ciągu wymaga leczenia, rehabilitacji, cewnikowania serca i ewentualnie innych zabiegów. Cena jego zdrowia jest bardzo wysoka.

Rodzice, którzy na co dzień walczą o bezpieczeństwo mieszkańców zarówno Świętochłowic, jak i innych miast województwa śląskiego, potrzebują teraz pomocy w walce o życie swojego syna. Aby uratować życie chłopca, potrzebna jest pomoc. Chcemy pomóc Bartusiowi i Jego Rodzicom, aby chłopczyk miał jak najlepszą opiekę specjalistów – czytamy na stronie śląskiej policji.

Pomoc

Policjanci zwracają się z apelem do ludzi dobrej woli, którzy mogą przekazać 1% swojego podatku na konto Bartusia w Fundacji „Avalon” – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym  – czytamy.

W formularzu PIT wystarczy wpisać numer KRS : 0000270809. W rubryce „informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” trzeba wpisać: PALIGA, 9042.

Darowizny można wpłacać bezpośrednio na konto Fundacji BGŻ BNP Paribas Bank Polska S.A. 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001 z tytułem z przelewu : PALIGA, 9042

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również