Wiadomości z Świętochłowic

"Bezpieczne skrzyżowania" - świętochłowicka drogówka podsumowała działania

  • Dodano: 2021-04-15 08:15, aktualizacja: 2021-04-15 06:15

W miniony wtorek świętochłowicka drogówka prowadziła działania o kryptonimie „Bezpieczne skrzyżowania”. Ich głównym celem było ograniczenie liczby zdarzeń oraz liczby ofiar wypadków drogowych zaistniałych w rejonie skrzyżowań. Podsumowując, stróże prawa ujawnili blisko 30 wykroczeń, z czego aż 22 popełnili kierowcy pojazdów mechanicznych.

Głównym celem działań było dążenie do poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg poprzez egzekwowanie od pieszych i kierujących stosowania się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, które wpływają na ograniczenie liczby zdarzeń i ofiar wypadków drogowych. Policjanci z drogówki w trakcie akcji „Bezpieczne skrzyżowania” zwracali uwagę na zachowanie kierowców i pieszych na skrzyżowaniach. Świętochłowicka drogówka ujawniła blisko 30 wykroczeń, z czego aż 22 popełnili kierowcy pojazdów mechanicznych, którzy przekraczali dopuszczalną prędkość w obrębie skrzyżowań. Z kolei piesi przechodzili w miejscu niedozwolonym.

Po raz kolejny apelujemy o ostrożną jazdę oraz rozsądek za kierownicą. Przy zmiennej aurze należy pamiętać o tym, aby dostosować prędkość do panujących warunków, aby nie doszło do nieszczęścia na drodze.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, traci prawo jazdy na 3 miesiące. W przypadku, gdy ponownie zostanie zatrzymany przez policję w czasie trwania zakazu, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Po raz trzeci za takie zachowanie w czasie 6-miesięcznego okresu zakazu będzie go czekało ponownie przystąpienie do egzaminu na prawo jazdy.

Szczególny apel kierujemy również do pieszych, którzy powinni pamiętać, by nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Endy

    Może by panowie z drogówki zwrócili baczną uwagę na parkujące samochody przy sklepie Zabka w Chropaczowie. Skręcając w prawo z ul. Górnej na Lagiewnicka możemy najechać na tył zaparkowanego tam samochodu. Kłaniają się przepisy Kodeksu drogowego!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.