Wiadomości z Świętochłowic

"Bezpieczne skrzyżowania" z świętochłowicką drogówką

  • Dodano: 2021-08-26 08:15, aktualizacja: 2021-08-26 06:30

Świętochłowicka drogówka przeprowadziła działania o kryptonimie „Bezpieczne skrzyżowania”. Ich głównym celem było ograniczenie liczby zdarzeń oraz liczby ofiar wypadków drogowych zaistniałych w rejonie skrzyżowań. Priorytetem działań jest również poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg, poprzez egzekwowanie od nich stosowania się do obowiązujących przepisów.

Stróże prawa ujawnili blisko 25 wykroczeń, z czego aż 20 popełnili kierujący pojazdami mechanicznymi

Głównym celem wczorajszych działań było dążenie do poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg poprzez egzekwowanie od pieszych i kierujących stosowania się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, które wpływają na ograniczenie liczby zdarzeń i ofiar wypadków drogowych. Policjanci z drogówki w trakcie akcji „Bezpieczne skrzyżowania” zwracali uwagę na zachowanie kierowców i pieszych na skrzyżowaniach. Świętochłowicka drogówka ujawniła blisko 25 wykroczeń, z czego aż 20 popełnili kierujący pojazdami mechanicznymi, którzy przekraczali dopuszczalną prędkość w obrębie skrzyżowań.

Po raz kolejny apelujemy o ostrożną jazdę oraz rozsądek za kierownicą

Kierujący pojazdem zbliżając się do pasów, obowiązany jest zachować szczególną ostrożność polegającą na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu prędkości do przepisów o ruchu drogowym oraz zachowania do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie.

Z koeli piesi powinni pamiętać, by nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również