Wiadomości z Świętochłowic

Bezpieczni w czasie letniego wypoczynku. Policjanci odwiedzili jeden z klubów sportowych

  • Dodano: 2020-07-17 07:00, aktualizacja: 2020-07-17 07:07

Świętochłowicka policjantka ponownie odwiedziła jeden z miejscowych klubów sportowych. Tym razem uczestnikami prelekcji była młodzież w wieku do 16 lat.

Mundurowa poruszył kwestie bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”. Omówiła także problematykę środków psychoaktywnych, opowiadając młodzieży o ich szkodliwości.

We wtorek świętochłowicka mundurowa zajmująca się profilaktyką odwiedziła ponownie jeden z miejscowych klubów sportowych. Uczestnikami spotkania była młodzież w wieku do 16 lat. W ramach kolejnej już edycję kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”, policjantka przypomniała młodzieży, jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, w górach, czy na podwórku w miejscu zamieszkania. Poruszyła również problematykę zażywania środków psychoaktywnych. Mundurowa opowiadała młodzieży o szkodliwości eksperymentowania z narkotykami i dopalaczami. Uczestnicy z dużym zaangażowaniem wzięli udział w spotkaniu. Wszyscy chętnie uczestniczyli w ćwiczeniach z wykorzystaniem alko i narko-gogli, które imitują świat widziany oczami osoby po zażyciu narkotyków/dopalaczy lub alkoholu. Na zakończenie przeprowadzono ćwiczenia na fantomach z udzielania pierwszej pomocy.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.